Земля

Першими людьми, які населили давню Америку, виявилися вихідці з Китаю

Деякі з перших людей льодовикового періоду, які вирушили в Америку, були вихідцями з Північного Китаю.

Нове генетичне дослідження показало, що одними з перших людей, які прибули в Америку, були вихідці з нинішнього Китаю. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Cell Reports, ці стародавні групи, можливо, також мігрували в Японію. Це пояснює схожість артефактів кам’яного віку, які знаходили в Америці, Китаї та Японії.

Щоб пролити світло на походження корінних американців, вчені досліджували ДНК з мітохондрій, електростанцій клітини. Мітохондрії володіють власними генами, які передаються від матері.

Біологи проаналізували понад 100 000 сучасних і 15 000 древніх зразків ДНК з усієї Євразії. Вони зосередилися на рідкісній лінії мітохондріальної ДНК під назвою D4h, яка нині зустрічається тільки в одної з 200 людини у всьому світі. Раніше вчені виявили, що одна гілка D4h, відома як D4h3a, є у корінних американців, а інша, D4h3b, — в Китаї і Таїланді.

Аналізуючи мутації, які накопичувалися з плином часу, вивчаючи географічне положення зразків і використовуючи радіовуглецевий аналіз, вони змогли реконструювати походження D4h і історію поширення.

Результати виявили дві події міграції. Перша сталася між 19 500 і 26 000 років тому під час останнього льодовикового максимуму, коли крижаний покрив був найбільшим, а кліматичні умови в північному Китаї, ймовірно, були негостинні.

За оцінками вчених, друга хвиля міграції, мабуть, сталася між 19 000 і 11 500 років тому, коли почалося танення крижаних щитів. Збільшення чисельності населення в цей період могло спровокувати міграцію. Саме тоді частина людей відповіла і мігрувала з північного узбережжя Китаю в Японію, де стародавні люди внесли свій вклад в генофонд японців, особливо корінних айнів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button