Земля

Раки-мутанти оселилися на бельгійському кладовищі

Чого ще чекати від 2020 роки?

«Самоклоновані» раки-мутанти, створені в рамках експериментальної програми з розведення, втекли і оселилися на кладовищі в Бельгії.

REUTERS / David W Cerny

Німецькі вчені ще 25 років тому вивели новий вид – мармурових раків Procambarus virginalis. Їх особливість в тому, що все Procambarus virginalis – самки, які розмножуються за допомогою «самоклонування». Вони – єдині десятиногі, що використовують партеногенез (одностатеве розмноження). Ціла популяція раків може виникнути тільки від однієї особини і заповнити цілі ставки і озера.

Мармурові раки можуть мешкати як в воді, так і на суші (вони закопуються в землю на глибину до одного метра). Переміщаються вони найчастіше ночами і харчуються практично будь-якою рослинністю.

«Хтось, мабуть, помістив тварину в акваріум, а потім випустив її в канал. Зібрати всіх неможливо. Це все одно що намагатися спорожнити океан наперстком »,сказав Кевін Шерс (Kevin Scheers) з Фламандського інституту вивчення природи і лісів.

Мармурових раків вже бачили на кладовищі бельгійського міста Антверпен, а також недалеко від міста Левен. Експерти побоюються, що вид може завдати серйозної шкоди місцевій екосистемі.

У 2014 році Європейський Союз ввів повну заборону на «володіння, торгівлю, транспортування, виробництво і випуск» цього виду. Відстежити власника раків неможливо, оскільки всі раки генетично абсолютно однакові.

Експерти поки не визначилися з планом дій по боротьбі з навалою ракоподібних. З аналогічною проблемою в Іспанії боролися за допомогою отрут, але такі методи в Бельгії заборонені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button