Людина

Почуття ситості настає при розтягуванні кишківника, а не шлунка

Вченим вдалося встановити одну несподівану особливість людського організму. Як виявилося, зниження апетиту і відчуття ситості контролюються зовсім не шлунком, як заведено вважати. За ці почуття насправді відповідає кишківника.

Як тільки достатня кількість їжі призводить до розтягнення кишківника, він починає передавати в мозок сигнали про те, що наситився. Спочатку це твердження було лише теорією, проте фахівці зуміли підтвердити його за підсумками експериментів з використанням лабораторних гризунів. Як з’ясувалося, припинити приймання їжі піддослідних тварин змушує не шлунок, а кишківник. Функцію контролю над апетитом в організмі виконують спеціальні нервові закінчення, які знаходяться саме в кишківнику. Розтягуючись, вони починають активно подавати мозку відповідні сигнали. Втім, існують і інші фактори, які можуть зробити помітний вплив на апетит. Наприклад, запалення чи набряк кишківника можуть повністю позбавити апетиту.

На основі результатів цього дослідження фахівці прийшли до висновку про те, що воно може бути покладено в основу розробки нових способів лікування ожиріння і неодмінно стане в нагоді в дієтології. Річ у тім, що в рамках цієї роботи вчені зуміли виявити механізми, вплив на які допоможе прискорити проходження їжі в кишківник і не дозволити з’їдати дуже багато їжі до настання почуття повного насичення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button