Людина

Регулярне вживання кави підвищує ризик розвитку раку легенів

Американські онкологи заявили про те, що регулярне вживання кави підвищує ризик розвитку раку легенів. За їх словами, навіть пара чашок в день цього гарячого напою робить негативний вплив на здоров’я людей.

Про це розповів один з учасників щорічній зустрічі Американської асоціації дослідників раку, вона пройшла 31 березня. Онколог Жу Цзінцзін зі штату Теннессі і його команда змогли узагальнити дані декількох великих досліджень, що вивчали причини формування і розвитку раку легенів. Всього було проаналізовано понад мільйон людей і у 20,5 тисячі з них виявили цю форму захворювання.

Онколог розповів про те, що його групі було складно виділити і розділити два фактори, що впливають на розвитку раку легенів – куріння і вживання кави. Вчені відзначають, дуже часто люди змішують їх, тому існував ризик неправильної інтерпретації результатів. Незважаючи на це, онкологам вдалося встановити, що курці, які регулярно вживають каву, мають збільшений на 41% шанс отримати рак легенів, а у некурців любителів цього напою показник склав 37%. Подібні результати здивували навіть самих фахівців.

Жу Цзінцзін зазначив, кава без кофеїну несподівано виявилося більш небезпечною, ніж традиційний варіант напою. Американські онкологи не знайшли в даному питанні взаємозв’язку між віком, статтю, національністю і рівнем доходу, результати всіх цих груп були схожими.

Кнопка «Наверх»