Людина

Пошук «ідеального» партнера безглуздя, – вчені

Фахівці з Університету штату Мічиган вирішили проаналізувати, яка стратегія є найбільш правильною з еволюційної точки зору при виборі сексуального партнера.

09-02-15-foto-600x408-1

Багато людей живуть в очікуванні ідеального партнера, який рано чи пізно зустрінеться на їхньому шляху. Тим часом американські дослідники вказують на реально існуючі ризики такого підходу. Вони створили комп’ютерну модель, яка відтворює моделі поведінки у різних поколінь. Виявилося, що з еволюційної точки зору кожній людині краще погоджуватися на найпростіший з наявних варіантів – в цьому випадку у нього є найвищі шанси залишити потомство. Поряд з цим людина, що очікує містера / місіс Досконалість, ризикує взагалі ніколи не мати дітей.

Під час досліджень дуже важливий вплив чинив розмір групи. Так, якщо до складу колективу входили приблизно 150 випробовуваних (у нашому випадку цифрових організмів, що імітують первісне суспільство), то вони воліли мати зв’язки з першими ліпшими партнерами. В цілому, на думку вчених, коли йдеться про щось дійсно важливе, як, наприклад, відносини, людям властиво погоджуватися на найпростіший для них варіант.

Читайте також: При поцілунку людина передає своєму партнерові 80 мільйонів бактерій

Раніше інші дослідники з США з’ясували причину розлучень на четвертому та сьомому роках шлюбу. Вчені вважають, що причина цього криється в необхідності спільними зусиллями ростити потомство. У найдавніші часи після досягнення певного віку дитина переходила на виховання громади, а батьки мали можливість знайти собі нового партнера.

Названа еволюційна стратегія не є єдиною. Деякі люди, незважаючи на наявний ризик не мати дітей, були готові на пошук «ідеального» партнера. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature, а короткий огляд міститься в прес-релізі Університету штату Мічиган.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button