Здоров'я

Зібралися у відпустку? У цих країнах ви обов’язково захворієте!

Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим в журналі NatureCommunications, штам вірусу пташиного грипу, який досі зустрічався тільки в Китаї, має всі шанси поширитися і на сусідні регіони: Індію, Бангладеш, В’єтнам, Індонезія і Філіппіни. Так чи варто відправлятися туди в подорож?

Вчені з Франції, Великобританії і Китаю проаналізували дані про розташування і поширеність ринків живої птиці та птахоферм на території Китаю. Вони виявили, що хвороба найчастіше виникає саме у тих регіонах, в яких розташовуються місця торгівлі живими птахами. Інфекція, викликана штамом пташиного грипу H7N9, була виявлена у 429 людей, причому в більш ніж 100 випадках хвороба закінчилася летальним результатом.

«Отримані дані допоможуть нам вчасно прийняти заходи по контролю над поширенням цього захворювання», – вважає Маріус Гілберт, експерт в області епідеміології і провідний автор дослідження.

Вчені визначили регіони, в яких знаходяться великі скупчення ринків живої птиці. До них відносяться Бангладеш, Індія, В’єтнам, а також окремі області в Індонезії і Філіппін. Саме тут найбільш висока ймовірність поширення вірусу пташиного грипу. 

«Отримані дані допоможуть нам вчасно прийняти заходи по контролю над поширенням цього захворювання», – вважає Маріус Гілберт, експерт в області епідеміології і провідний автор дослідження.

Гілберт з колегами розробили спеціальні «карти ризику» для штаму H7N9, завдяки яким можна передбачити, де саме проявить себе інфекція в наступний раз. Варто відзначити, що пташиний грип передається найчастіше при контакті з зараженими птахами, а зовсім не від людини до людини. На відміну від інших штамів, H7N9 практично не викликає симптомів у птахів, через що вірус ще складніше виявити, а отже, складніше запобігти інфікуванню.

[ads2] «Використання таких карт допоможе обчислити регіони, в яких ризик виникнення хвороби найбільш високий. Це означає, що влада зможе швидше відреагувати і вчасно вжити заходів по обмеженню розповсюдження вірусу», – розповідає Пан Робінсон, співавтор роботи. Хоча вченим вдалося встановити, що одним із головних факторів поширення пташиного грипу є ринки живої птиці, вони також виявили, що H7N9 досі був відсутній на ринках на північному сході Китаю.

Читайте також: 

Результати дослідження говорять про те, що такі фактори як кількість птахів на ринку та дотримання санітарних норм можуть вплинути на поширення захворювання. Однак незважаючи на дотримання суворих правил безпеки на території Китаю, вірус продовжує повільно поширюватися на нові регіони.

Завдяки спеціальним новим картками у вчених з’явилася можливість визначити місцезнаходження і щільність розподілу мільярдів голів домашньої птиці, великої рогатої худоби, свиней, кіз та інших домашніх і сільськогосподарських тварин по всьому світу аж до квадратного кілометра. Робінсон зазначив, що таке картування популяцій худоби особливо важливо саме в Азії, де росте попит на продукти тваринного походження і тваринництво є швидко розвиваючою галуззю.

Так що якщо хочете подорожувати по екзотичним країнам і при цьому бути в безпеці, вам слід обов’язково поцікавитися, які хвороби поширені у тому регіоні, куди ви прямуєте, і заздалегідь подбати про профілактику. І, зрозуміло, не варто забувати про правила особистої гігієни.

Натхнення: zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button