Фото

Дрони показали, яким нестабільним став лід в Гренландії

Інженери з Кембриджського університету за допомогою спеціально створеного апарата показали, яким нестабільний став крижаний покрив Гренландії в результаті змін клімату. Дослідження приводить Phys.org.

За останні 55 років — з 1961 по 2016 роки — льодовики по всьому світу втратили понад 9 трлн т льоду. Найсерйозніший удар припав на Аляску — регіон втратив 3 трлн т льоду. На другому місці знаходиться Гренландія (1,237 трлн т), далі йдуть Анди (1,208 трлн т). Арктичні регіони Росії і Канади за той же період втратили більше 1 трлн т льоду кожен.

Щоб визначити стан крижаного покриву в Арктиці, дослідники розробили спеціальні безпілотники, які здатні зберігати працездатність при екстремально низькій температурі.

Знімки з дроном показали, як під озерами талої води на льодовику утворюються тріщини. За останні п’ять років приплив талої води в озера, які щоліта утворюються на льодовику в Гренландії, значно збільшив їх площу. Це призвело до збільшення числа тріщин.

Раніше дослідники з Британської антарктичної служби з’ясували, що швидке танення льодів в Антарктиді може бути пов’язано з стоншенням крижаного покриву в регіоні, яке почалося ще 300 років тому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button