Фото

Унікальні культурні традиції, які незабаром можуть зникнути (фото)

У кожного народу є свої культурні традиції, вірування, звичаї та обряди, які передаються з покоління в покоління. Одні мають символічне значення, тоді як інші з’явилися в догоду політичним віянням або новим культурним течіям. Правда, в даний час багато цікавих давніх традицій перебувають на межі зникнення.

(10 фото)


1. Традиційні татуювання Калінге.

93-річна жінка з гір Калінге вважається останнім традиційним татуювальником Філіппін. Під час молодості вона татуювала багато безстрашних воїнів, які ведуть племінний спосіб життя, використовуючи тільки дві бамбукові палички і сік місцевого фрукта каламондин. Ці традиційні татуювання, які також відомі під назвою «батук», були більше, ніж просто візуальним прикрасою для чоловіків племені Калінга. Вони були символами гордості, честі і гідності для носіїв: чоловіки отримували ці традиційні татуювання тільки тоді, коли зуміли перемогти ворога, відрізати йому голову і принести її назад у село.

Натхнення ля своїх татуювань люди Калінга черпали від тварин. У минулому воїнам наносили татуювання багатоніжки на руках для захисту і татуювання пітона на плечі для витривалості.  Найсміливіші воїни отримували татуювання орла на грудях і спині. На жаль, традиційний татуаж Калінга тепер наносять і туристам за гроші.

2. Автентичні еквадорські капелюхи-панами.

Також відомі під назвою «монтекристи», справжні панами насправді створені зовсім не в Панамі. Їх роблять в еквадорському селищі під назвою Пайл. Протягом багатьох століть ткацька промисловість Еквадору процвітала завдяки цим капелюхів. Тим не менш, коли Китай почав масове виробництво більш дешевих капелюхів з паперу, ткацька промисловість Еквадору почала різко скорочуватися. Китай експортує солом’яні капелюхи на $ 1 млрд щороку. Це більш, ніж достатньо, щоб просто задавити кількістю еквадорську промисловість, яка виробляє солом’яних капелюхів всього на $ 2,3 млн щороку.

Китай в даний час контролює 40 відсотків світового ринку, в той час як Еквадор — менше одного відсотка. Ця ситуація змусила багатьох еквадорських ткачів шукати альтернативні джерела заробітку. На жаль, лише менше 20 ткачів, як і раніше, продовжують традицію створення справжніх панів.


3. Китайський театр тіней

Протягом сотень років театр тіней був вельми популярний в Китаї. Під час різних заходів та урочистостей, таких як святкування врожаю, одруження та фестивалі обов’язково показували так званий тіньовий спектакль. Ця барвиста давня традиція супроводжувалася музикою і в ній брали участь від шести до семи акторів, які маніпулювали ляльками з-за ширми. На жаль, тіньові п’єси можуть просто зникнути, оскільки молоде покоління Китаю не зацікавлене у вивченні цієї цікавої традиції.

Ху Чангью, старий з села Хужань, є лише одним з двох майстрів тіньових постановок, що залишилися в живих. Незважаючи на те, що він є відомим майстром, Ху не зміг передати знання своїм дітям просто тому, що у них театр тіней не викликає інтересу.


4. Традиційне ткацтво Лаосу

Luang prabang вважається центром текстильної промисловості в Лаосі. Традиційні ткачі, більшість з яких — члени племені Кату, досі роблять одні і ті ж конструкції і використовуючи ті ж методи, що використовували їх предки сотні років тому. В останні роки ця бідна азіатська країна пережила різке зростання індустрії туризму. У 2012 році Лаос відвідали понад 3,3 млн іноземних туристів, в основному з Китаю і Таїланду. Хоча значне збільшення іноземних відвідувачів пішло на користь індустрії туризму, це негативно позначилося на текстильній промисловості.

Збільшення іноземних відвідувачів призвело до збільшення попиту на лаоську текстильну продукцію. Щоб задовольнити раптово збільшений попит, торговці вдаються до продажу підробленого лаоського текстилю, який виготовляється з тайського або в’єтнамського шовку (більш глянсового на вигляд і більш грубого).


5. Різдвяні традиції Бохола

«Daygon са Igue-Igue» або «Хвала народження» — вимираюча народна різдвяна музична традиція, яка практикується на філіппінському острові Бохол. На жаль, залишилося всього кілька людей, які практикують цю музичну традицію, що зображує народження Ісуса Христа.

Востаннє повна версія «Daygon са Igue-Igue» ставилася в 2011 році під час фестивалю мистецтв Бохола. Крім відсутності інтересу серед молодого покоління, на традицію також негативно вплинула сучасна західна музика.


6. Традиційне румунське склоробство

З точки зору художності і витонченості, румунське традиційне скло, можливо, одне з найкращих у світі. Ця продукція, яка користується популярністю, зазвичай продається в розкішних магазинах по всій Європі та США. Незважаючи на гламурну репутацію традиції, а також її багату історію, традиційне склоробство поступово зникає через те, що йому мало хто хоче вчитися. Враховуючи відсутність підтримки з боку румунського уряду, склодуви стурбовані тим, що традиція може померти раніше, ніж очікувалося.


7. Індійська Агра гхарана

Агра гхарана є однією з основних форм індійської класичної музики. На жаль, ця багата музична традиція повільно вмирає через зменшення числа як її покровителів, так і практикуючих фахівців. Незважаючи на це, кілька пристрасних прихильників Агра гхарана не збираються здаватися. Устад Акіл Ахмад Сахаб, останній відомий виконавець цієї 400-літньої музичної традиції, продовжує навчати своєму мистецтву кількох людей, незважаючи на те, що він є убогим старцем.


8. Шведська фіка

Фіка — шведський термін, який означає «випити кави, з’їсти солодощі та поспілкуватися з колегами». На відміну від звичайної кави-брейка, де все робиться поспіхом, цей шведський звичай закликає припинити поспішати, знайти час, щоб розслабитися, подумати про життя і провести час з друзями за філіжанкою кави. На жаль, ця традиція повільно вмирає. Молоді шведи більше не вважають її невід’ємною частиною своєї культури та національної ідентичності.

Є кілька причин , чому фіка повільно зникає, але, мабуть, найбільш важливим фактором є те, що багатьом шведам сьогодні просто не вистачає часу, щоб практикувати фіка.


9. Риболовля на ходулях у Шрі – Ланці

Риболовля на ходулях або риболовля на палях звучить, як дуже давній метод лову риби, але насправді це не так. Ця традиція виникла тільки під час Другої світової війни. Тоді шріланкійці використовували уламки літаків і кораблів, щоб ловити рибу. З часом вони навчилися будувати палі з палиць і мотузок на коралових рифах. На цих палях і сиділи рибалки. Так тривало до 2004 року, коли Шрі-Ланка зіткнулася з руйнівним цунамі, який різко змінив берегову лінію країни.

Після ліквідації наслідків цунамі 2004 року, багато рибалок відмовилися від традиції і почали шукати іншу роботу, таку як сільське господарство або продаж риби на ринках. На щастя, є надія на майбутнє риболовлі на ходулях, чому можуть посприяти туристи, які просто зачаровані цією традицією і завжди хочуть сфотографувати рибалок.


10. Японський Ама-дайвінг

Ама дайвінг — стародавня японська традиції, яка включає підйом з дна моря раковин з перлами, їстівних молюсків і водоростей без використання будь-якого дихального обладнання. Цю традицію робить унікальною те, що ама можуть стати тільки жінки. Кожен раз, коли ама пірнають на глибину 15-20 метрів з вантажем, вони ризикують своїм життям. Археологічні дані показують, що ама-дайвінг практикується в Японії, зокрема, на півострові Сіма, з доісторичних часів. Крім того, у колишні часи, жінки з цього регіону не могли вийти заміж, якщо вони не ставали нирцями ама.

На жаль, традиція знаходиться на межі вимирання: в 1972 році нараховувалося більш 4000 нирців ама, а в останні роки їх кількість зменшилася до 800. Зниження кількості нирців ама почалося в 1960-е і 1970-е роки, коли Японія пережила величезне економічне зростання. Економічний бум дозволив багатьом японським жінкам отримати освіту і влаштуватися на кращу роботу.

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button