Технології

Друковані полімерні сонячні панелі надходять в продаж

На ринок виходить комерційний продукт стартапу infinytyPV – гнучкі сонячні батареї на основі органічного полімеру.

Печатные полимерные солнечные панели выходят в продажу

Патент на виробництво енергогенеруючої плівки був виданий Технічним університетом Данії (DTU), але пізніше було засновано нове акціонерне суспільство і права на нього перейшли infinytyPV.

«Друковані фотогальванічні елементи зможуть задовольнити зростаючі потреби в одержанні електроенергії: у нас є нова економічна технологія і немає дефіциту в сирці. Ми зацікавлені в тому, щоб повністю розкрити потенціал органічних друкованих фотоелементів, і будемо співпрацювати з усіма, хто готовий зробити цю технологію масовою. На базі університету нам вдалося в лабораторних умовах підвищити ККД плівок з 1% до 10%, але це тільки наукова частина проекту, а реалізація та вдосконалення технології можливі тільки в приватному секторі економіки,» — говорить глава компанії Фредерік Кребс і за сумісництвом професор DTU.

Органічні плівкові фотоелементи часто порівнюють з технологією сонячних батарей на основі кристалічного кремнію. Поки вони не порівнянні за вартістю та обсягами використання, але, можливо, майбутнє за гнучкими технологіями, що дозволяють працювати з об’єктами різної форми.

Додатковою перевагою фотоелементів на основі органічного полімеру є їх нешкідливість для навколишнього середовища: по завершенні терміну експлуатації плівки легко утилізуються, а решту невелику кількість срібла можна повторно використовувати у виробництві.

Перший сонячний зарядний пристрій виробництва InfinityPV вже зараз доступно для замовлень, повідомляє econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть