Технології

Енергетична окупність сонячних електростанцій становить у середньому для Європи 1-1,3 року

 

Енергетична окупність сонячних електростанцій становить у середньому для Європи 1-1,3 року, для США та Китаю – 0,95 року (347 днів), для Африки – 0,5 – 0,7 року.

Про це свідчать дані дослідження Інституту сонячних енергетичних систем Фраунгофера (Fraunhofer ISE), передає expro.com.ua.

«Сонячній станції, встановленій в Індії, буде потрібно всього 160,6 дня (0,44 року), щоб виробити електроенергію використану у процесі виробництва СЕС, а у Канаді цей показник складе 1,42 року – 518,3 дня, – йдеться у документі. – В середньому для Європи energy payback time(час, необхідний для того, щоб електростанція виробила стільки енергії, скільки було потрібно при її виготовленні, для сонячних електричних панелей – це близько 16-20 місяців) становить приблизно 1-1,3 року, а по світу (в досліджуваних регіонах) від 0,44 до 1,42 року».

Значення показника EPBT по світу, дані – Fraunhofer ISE

З метою дослідження було взято стандартний китайський 60-елементний сонячний модуль PERC з ефективністю 19,9%.

Крім того, даний період енергетичної окупності залежить не тільки від потужності сонячної інсоляції, а також від ефективності електромереж конкретного регіону.

 

Значення показника EPBT по Європі, в залежності від потужності сонячної інсоляції, дані – Fraunhofer ISE

При цьому, Fraunhofer демонструє, що термін енергетичної окупності знижується з часом. Кожне подвоєння випуску продукції (сонячних панелей) призводить до зниження EPBT на 12,8%.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button