Людина

«Брак сексу — джерело найсильнішої фрустрації»

Враховуючи наше доісторичне минуле, чоловіки, як правило, набагато більш активні в сексуальному плані, ніж жінки. Це невід’ємна частина їх еволюційної спадщини та причина серйозних проблем, що виникають у багатьох подружніх пар. Пояснення психоаналітика Манфреда Кетс де Вріса.

[divider]

«Зазвичай відбувається наступне: після періоду божевільної пристрасті чоловіки і жінки починають скаржитися на сексуальні потреби один одного. Чоловіки хочуть більше сексу, а жінки, відповідно, менше. Найбільш поширеними причинами відмови в сексі бувають брак сил і часу після народження дітей і вік. Крім того, чоловіки гостріше, ніж жінки, реагують на зниження сексуальної привабливості партнера.

1-05-03-2015-600-400 (2)

Як правило, від сексуальної незадоволеності частіше страждають чоловіки, ніж жінки. І ті й інші приводять всілякі причини відмови від сексу — необхідність приділяти час дитині, недосипання, перевтома, емоційні розлади, травматичний минулий досвід, ситуаційні труднощі (неможливість побути удвох), — але які б не були об’єктивні причини, нестача сексу або його відсутність є джерелом найсильнішої фрустрації, особливо для партнера з високими сексуальними потребами. Секс дуже важливий, оскільки наростання і спадання сексуального потягу показує, наскільки добре йдуть справи у пари в інших сферах.

Читайте також: Секс вранці сприяє кар’єрному росту: результати дослідження

Вся справа в різних установках чоловіків і жінок. Переважна більшість чоловіків вважає, що потяг має на увазі статеву активність. Переважна більшість жінок вважає, що метою потягу є любов і емоційна близькість. Можливо, те, що я зараз скажу, цинічно, але недалеко від істини: чоловіки розмовляють з жінками, щоб з ними спати, а жінки сплять з чоловіками, щоб розмовляти. Різниця у світогляді — укупі з помилковою впевненістю в тому, що інші думають так само, як ми, — призводить до труднощів у спілкуванні і нерозуміння. Чоловіки скаржаться на небажання сексу з боку жінки, а жінки, у свою чергу, — на відсутність уваги і турботи з боку чоловіків. При цьому і ті й інші переживають через те, що з їхніх відносин зникає романтика. Заняття любов’ю перетворюються на механічний акт, до якого — особливо у жінок — втрачається всякий інтерес.

[ads2] Численні дослідження підтвердили, що в житті переважної більшості жінок трапляються досить тривалі періоди абсолютного байдужості до сексу. Дуже багато жінок дуже втомлюються або занадто зайняті дітьми, щоб думати про сексуальні потреби. Численні дослідження, в яких жінок і чоловіків просили перерахувати їх заняття, показали, що в той час як більшість чоловіків незмінно ставлять на перше місце секс, жінки віддають перевагу в’язанню, садівництву, відвідування магазинів або перегляд телевізора.

Як правило, чоловічий сексуальний потяг виявляється не тільки більш сильним, але і більш стійким. У жінок він відрізняється циклічністю. Багато жінок відчувають підвищене бажання тільки протягом декількох днів на місяць, коли здатні до зачаття. Ближче до овуляції вони починають фантазувати на сексуальні теми, частіше мастурбують, ініціюють секс з партнером, надягають провокаційні наряди і відвідують місця, де можна познайомитися з чоловіком. Звичайно, це не означає, що жінки не займаються сексом в інші дні, але з еволюційної точки зору їх інтерес до нього значно зростає в найбільш сприятливі для зачаття періоди. Чоловіки ж в стані «бойової готовності» перебувають постійно.

Крім вищеописаних відмінностей, на ступінь сексуального потягу впливають і інші фактори — досвід, культура і обставини.

Жіночий сексуальний потяг відрізняється різноманіттям форм і непередбачуваністю. Серед жінок зустрічаються навіть такі, які, на їхнє запевнення, ніколи не відчували нічого подібного і не розуміють, чому цьому приділяють стільки уваги. Деякі, навпаки, думають про секс дуже часто, але навіть у них сексуальне бажання менш виражено, ніж у чоловіків. Більше того, жінки, які роками живуть з одним партнером, рідко відчувають пориви пристрасті. Їхнє бажання, як правило, є відповіддю на відповідну стимуляцію з боку партнера. Іншими словами, бажання з’являється слідом за сексуальним збудженням. А не навпаки.

Якщо подружній парі неможливо оживити свої відносини, відмінності в сексуальних потребах і установках в кінці кінців призводять до розриву або зв’язках на стороні. Пік позашлюбних зв’язків для жінки припадає на кінець їхнього репродуктивного віку. Можливо, так з’являється їх свідоме чи несвідоме бажання змінити партнера, поки вони ще здатні до зачаття. Що стосується чоловіків, які поділяють почуття і секс, то вони набагато частіше і регулярніше займаються сексом на стороні. Подружня невірність зазвичай пояснюється нудьгою і втратою партнером фізичної привабливості

.Читайте також: Нове покоління секс-ляльок замінить чоловікам справжніх жінок

Чоловіки часто плутають потребу в любові і близькості з потребою в сексі. Це пояснює, чому їм так складно просто дружити з жінками, яких вони знаходять привабливими. У їхніх стосунках завжди присутній сексуальний аспект. До того ж чоловік розраховує на те, що і жінка відчуває до нього сексуальний інтерес. Це помилкове припущення, помножене на властиву жінкам схильність до флірту, може перетворитися на вибухонебезпечний коктейль. Наполегливі залицяння швидко змінюються сексуальної агресією і насильством. Чоловіки недооцінюють огиду жінок до сексуальної агресії. Наші невірні уявлення про сексуальні установки іншої статі почасти прояснюють, чому в житті більшості жінок трапляються моменти, коли їх партнери або знайомі ведуть себе по відношенню до нього сексуально непристойно і чому чоловіки часто не виявляють належного співчуття до жертв зґвалтування.

Чоловіки «запрограмовані» на максимально активне продовження роду. Однак суспільство обмежує це прагнення, погрожуючи серйозними наслідками за сліпе слідування інстинктам. Як зауважив актор Джон Беррімор: «Секс — це те, що займає найменше часу і найбільше клопоту».

Детальніше в книзі Манфреда Кетс де Вріса «Секс, гроші, щастя і смерть: в пошуках себе»

Натхнення: psychologies.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть