Головна / Відео / Нове захоплююче відео полярних сяйв з космосу (відео)

Нове захоплююче відео полярних сяйв з космосу (відео)

НАСА поділилося вражаючою відеозйомкою, знятої з борта МКС. За допомогою сучасного обладнання астронавтам вдалося передати абсолютно приголомшливий вид з космосу на світіння полярних областей. Вперше для отримання кадрів були застосовані новітні технології 4K Ultra HD, що забезпечують надвисоку чіткість зображення. Завдяки цьому ноу-хау можна розглянути всю пишноту переливів полярних сяйв, від пурпурних до зелених, і то, як вогники танцюють в атмосфері нашої планети.

23-04-16-foto-600x450-1

Живий і послідовний відеоряд створений шляхом зйомки таймлапс (англ. Time lapse — проміжок часу) і являє собою відтворену в прискоренні серію фотографій, що відображає процеси, які в дійсності протікають повільно, часто навіть непомітно для ока.

Таймлапс-відео показує і північне, і південне сяйва. Ці полярні сяйва виникають, коли електрично заряджені електрони і протони магнітного поля Землі стикаються з нейтральними атомами в верхніх шарах атмосфери. Зазвичай явище спостерігається у високих широтах і стає особливо помітним під час сонячної активності, наприклад коли відбувається викид корональної маси, при якому частинки летять до атмосфери Землі. Досягнувши нашої планети приблизно за три дні, вони викликають викид частинок, захоплених вже поблизу Землі. Це, в свою чергу, викликає реакцію у верхніх шарах атмосфери, в якій молекули кисню та азоту вивільняють фотони світла. І це призводить до виникнення північного і південного полярних сяйв, також відомих як Aurora Borealis і Aurora Australis.

НАСА присвятило кілька місій вивченню полярних сяйв, які є лише частиною системи космічної погоди, що включає потужні магнітні бурі, які можуть порушити супутниковий зв’язок і заподіяти інші неприємності. Тому вміння передбачати такі події, пов’язані з космічною погодою, має дуже важливе значення.