Земля

Дивне кладовище з акулячих зубів знайшли на глибині океану

Австралійські дослідники виявили 750 зубів акули глибоко в Індійському океані. Відкриття зробили на борту RV Investigator.

Дивовижне відкриття зробили в жовтні під час місячної експедиції на борту RV Investigator. Це дослідницьке судно довжиною 94 м, яким керує Організація наукових та промислових досліджень Співдружності (CSIRO). В останній день подорожі і після 26 попередніх спроб зловити незвичайну рибу в рамках проекту з вивчення біорізноманіття, тралову мережу опустили в останній раз і витягли сотні акулячих зубів.

“Це був останній день перед поверненням до Австралії, — розповіла Дайан Брей, старший менеджер колекцій в дослідницькому інституті музеїв Вікторії. – Спочатку я засмутилася, коли ми витягли мережу, тому що вона була заповнена мулом».
Але коли дослідники просівали затверділий від бруду матеріал, вони зрозуміли, що улов приховував щось дивовижне.
“Ми висипали вміст на палубу човна і, перебираючи все підряд, знаходили величезну кількість акулячих зубів. Там були не тільки сучасні зразки, а й скам’янілі», — розповіла Брей.

Загалом дослідники зібрали понад 750 зубів розміром від 1 см до 10 см. Найбільший зразок належав мегалодону.

Дослідники зібрали понад 750 зубів акули на дні Індійського океану. Зображення надано Бен Хілі / Музей Вікторії

Вони не зовсім впевнені, чому на цій ділянці океану накопичилося так багато зубів. Але вчені не думають, що там загинули сотні акул. У цих тварин зуби змінюються постійно. Експерти припустили, що в регіоні, ймовірно, мешкало співтовариство древніх акул. Можливо, на ще більшій глибині ховаються скелети та інші останки мегалодонів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button