Наука

Вимкнення лише одного гена допоможе пацієнтам з раком мозку

Вчені запропонували новий метод контролю і лікування раку мозку у людей. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Група дослідників з лабораторії Cold Spring Harbor (Cshl) у Нью-Йорку з’ясувала, як зупинити ріст гліобластоми та чому вона така агресивна за своєю природою. У ході свого дослідження автори виявили, що білок під назвою BRD8, який упаковує геном, викликає гліобластому, коли він стає занадто активним.

Білковий механізм BRD8 впливає на функціонування іншого білка, P53, який пригнічує розвиток пухлин в організмі людини. Автори описують BRD8 як “ахіллесову п’яту” гліобластоми, а P53 — як природний механізм захисту організму від раку.

Вони припускають, що вимикаючи BRD8, можна реактивувати P53 і зупинити ріст гліобластоми.

За словами дослідників, вона смертельно небезпечна, оскільки зазвичай пухлину виявляють на пізній стадії. Вона швидко зростає і порушує функції мозку. Зазвичай гліобластому лікують хірургічним втручанням з подальшою хіміо – або променевою терапією.

Проблема в тому, що ракові клітини приймають різні форми. Навіть в одного і того ж пацієнта пухлини проявляють різні морфологічні характеристики. Підсумовуючи, ця неоднорідність клітин ускладнює лікування гліобластоми навіть за допомогою терапії.

Гліобластома – один з найнебезпечніших видів раку, який вражає головний і спинний мозок. Щороку від раку нервової системи помирає понад 240 000 людей, і в більшості випадків гліобластома є основною причиною смерті. Пухлини швидко поширюються і викликають дуже болючі судоми та головні болі. Не існує відомого 100-відсоткового ефективного лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button