Земля

Вчені вперше виявили космічний ураган

Дослідники виявили перший ураган, який був активний в космосі. Його зняли ще в 2016 році, але тоді вчені його не помітили.

Вчені з Великобританії заявили про те, що вони виявили перший космічний ураган у верхніх шарах атмосфери Землі. Вони підтвердили колишні теорії про те, що такий тип взаємодії між планетами і космосом можливий.

Дослідники виявили ураган на знімках, зроблених супутниками ще в серпні 2016 року. Але явище вони помітили тільки в ході ретроспективного аналізу, проведеного вченими Університету Редінга в складі групи, очолюваної Шаньдунським університетом в Китаї.

Цей аналіз дозволив створити тривимірне зображення вихрової маси шириною 1000 км, розташованої в декількох сотнях кілометрів над Північним полюсом, з дощовими електронами замість води і який багато в чому нагадує урагани, які можна спостерігати в нижніх шарах атмосфери Землі.

Вчені вперше виявили космічний ураган

Урагани також спостерігали в нижніх шарах атмосфери Марса, Юпітера і Сатурна, в той час, як в атмосфері Сонця можна було помітити величезні сонячні торнадо. Однак існування космічних ураганів у верхніх шарах атмосфери планет досі не було підтверджено.

Проаналізований командою в іоносфері Землі космічний ураган обертався проти годинникової стрілки, мав кілька спіралеподібних рукавів і тривав майже вісім годин.

Для отримання зображення група вчених з Китаю, США, Норвегії та Великобританії використовувала спостереження, зроблені чотирма супутниками DMSP і тривимірне магнітосферне моделювання. Результати дослідження в журналі Nature Communications.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button