Людина

Ефект натовпу діє і в Твіттері

За останні 10 років соціальні мережі змінили способи комунікації людей. Аналізуючи соціальні мережі, такі як Твіттер, а також торгівлю на фондовому ринку, дослідники з Інституту Нільса Бора (Данія), побачили, що деякі події в суспільстві провокують однакову поведінку, схожу реакцію у великих груп незнайомих між собою людей. Їх об’єднує лише наявність акаунтів в Твіттері. Крім того, що існують загальні риси активності в Твіттері і на фондовому ринку.

Метою дослідження було зрозуміти – як саме функціонують соціальні мережі. Перевага Твіттер в тому, що він об’єднує понад 200 мільйонів користувачів по всьому світу, які пишуть короткі повідомлення про безпосередні переживання і враження. Тобто, Твіттер можна розглядати як датчик соціальних настроїв. Вченим це дає можливість вивчати динаміку поведінки особистості в натовпі.

Дослідники розробили програму, яка дозволяє постійно стежити за активністю користувачів у мережі. Так, вдалося зафіксувати періоди стабільної активності, коли не було різких стрибків. Але як тільки відбувається якась подія, люди відразу реагують на неї, і відбувається короткочасний стрибок в інтенсивності спілкування. Автори дослідження пояснюють: саме соціальні мережі спонукають незнайомих один з одним людей одинаково реагувати на зовнішній подразник.

Вчені також вивчили активність у Твіттері 100 міжнародних брендів, і відзначили, що цьому випадку теж відзначаються спокійні періоди, що перемежовуються короткими вибухами активності.

Таким чином, дослідники роблять висновок, що поведінку людини в соціальних мережах можна порівняти з поведінкою в натовпі – коли зовнішня подія раптом змушує всіх бурхливо реагувати. І важливо, що схожі поведінкові шаблони використовують люди, які не бачать один одного, а об’єднані тільки тим, що користуються однією соцмережею.

Аналіз поведінки людей у соціальних мережах дозволяє вченим створювати системи, які могли б пояснювати і передбачати людську активність не тільки в соціальних мережах, але й в інших спільнотах. Так, проаналізувавши активність трейдерів на фондових ринках, вчені прийшли до висновку, що вони схильні до тих же циклів, що і Твіттер: є тривалі періоди стабільної роботи, а після виникають справжні вибухи активності, починається лавина продажів. Словом, фондовий ринок схильний тому ж ефекту натовпу, і в цьому відношенні він майже не відрізняється від Твіттера, підсумовують дослідники.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button