Відео

Експедиція «Наутілус» зафіксувала дивного глибоководного кальмара

У травні почалася 5-я дослідна експедиція дослідного судна «Наутілус» Фонду досліджень океану (Ocean Exploration Trust), вона триватиме до жовтня. Мета експедиції — вивчити акваторію західного узбережжя США, а також недосліджені частини акваторії в центрі Тихого океану, включаючи острів Бейкер, атол Пальміра та Американське Самоа.

5 липня морські біологи вивчали акваторію острова Джарвіс 2200 км на південь від Гаваїв. Безпілотний апарат Hercules на глибині 930 м зняв на відео кальмара Asperoteuthis mangoldae. Кальмар був відкритий у 1972 році, а описаний у 2007 році, проте раніше ніколи не потрапляв на відео (невідомо, чи бачили біологи коли-небудь живих кальмарів цього виду). Довжина цих кальмарів — близько 8 см, однак незвичайний хвіст дозволяє подвоювати довжину тулуба.

На думку Майкла Веккіоне з Національного музею природної історії, хвіст і його структура можуть допомагати кальмару в мімікріруванні під інших тварин, однак призначення цієї функції, враховуючи, що кальмар живе практично в повній темряві, невідомо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button