Головна / Наука / Вчені розповіли про універсальний спосіб спілкування

Вчені розповіли про універсальний спосіб спілкування

Вчені з США прийшли до висновку, що музика є універсальною мовою. Це пов’язано з тим, що музичні композиції всіх народів світу чимось схожі одна на одну.


У тваринному світі також існує форма спілкування, заснована на звуці. Наприклад, коли лев починає гарчати, це означає ворожість з його боку. Вчених зацікавило питання про те, що якщо музика для танців, колискові та романси майже у всіх народів схожі одна на одну, чи містяться в інших звуках універсальні елементи, зрозумілі всім?

Цим питанням зайнялися співробітники з Гарвардського університету. Вони опитали понад 750 людей в інтернеті з 60 різних країн. Для чистоти експерименту всім дали прослухати безліч мелодій і визначити, який зміст вони несуть. Дивно, але всі учасники експерименту безпомилково визначили, про що співається в мелодіях і для чого вони призначені.

Крім цього, учасники експерименту ділилися своїми власними емоціями під час прослуховування, розповідали про ритми і темпи. У результаті виявилося, що між різними культурами і мелодіями є певний взаємозв’язок.