Здоров'я

Експерти назвали продукти-вбивці для підшлункової залози

Солодощі, спеції, смажені страви, газовані напої, фастфуд. Деякі продукти здатні «вбити» підшлункову залозу, про це розповіли експерти.


Підшлункова залоза дуже чутлива до харчування. Невідповідні, важкі для перетравлювання продукти можуть провокувати запалення органу, що негативно відбивається на всіх системах організму. Експерти-ендокринологи назвали продукти, здатні виявитися «вбивцями» настільки ніжної і важливої залози.

За їх словами, для підшлункової залози вкрай небезпечні солодкі газовані напої, оскільки, крім вуглекислого газу, який подразнює слизову, вони також містять підсолоджувачі, ароматизатори та консерванти, що сприяють розвитку запальних процесів в органах ШКТ.

Промислові напівфабрикати і фастфуд містять штучно синтезовані трансжири, здатні запускати запальний процес і згубно впливають на судини.

Продуктами-вбивцями для підшлункової залози можуть бути і солодощі, якщо вони вживаються регулярно і у великій кількості. Особливо шкодять органу ті види десертів, в яких крім цукру містяться також жир і додаткові інгредієнти, що підвищують загальну калорійність виробів.

В цілому, вважають експерти, ворогами підшлункової можуть бути практично будь-які готові або напівготові продукти. Вони всі містять штучні добавки, що поліпшують смак і подовжують термін придатності. Ці речовини не є природними для травлення компонентами, при їх засвоєнні підвищується ризик різних порушень в органах ШКТ.

Крім того, список «вбивчих» для підшлункової продуктів поповнили гострі приправи, які дратують її слизову оболонку й сприяють розвитку гострих запальних процесів, а також алкогольні напої.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button