Екологія

Експерти пояснили, чому 75% хвороб приходять з дикої природи

На цей момент вчені схиляються до того, що саме взаємодія тварин і людини стоїть за глобальною пандемією COVID-19. Хоча заборона глобальної торгівлі дикими тваринами є одним з очевидних превентивних кроків, які можна було б зробити, цього недостатньо. Фахівці повідомляють, що для зупинки майбутніх пандемій, ми повинні переосмислити ставлення до навколишнього середовища.

За оцінками, 75% нових інфекційних захворювань зоонозні, тобто є результатом контакту людини і тварин. В останні роки в заголовках газет можна було помітити такі хвороби, як вірус Зіку, Ебола, пташиний грип, і, звичайно ж, COVID-19.

За даними комітету ООН з навколишнього середовища, серед основних факторів, які сприяють збільшенню розповсюдження вірусу серед людей, основними є вирубка лісів, інтенсивне землеробство і зміна клімату. Ряд досліджень показав, що глобальний підхід до виробництва товарів, включаючи сільськогосподарські продукти, такі як яловичина, пальмова олія, кава і какао, сприяє більшому виснаження ресурсів у бідних країнах, ніж у багатих.

Південні регіони, що виробляють ці продукти — Африка, Південно-Східна Азія і Латинська Америка — як правило, самі не є споживачами; наприклад, у більшості країн, що виробляють каву і какао, понад 95% продуктів експортується на Північ, в основному в Північну Америку і Європу.

Ці закономірності показують динаміку зміни клімату: бідні країни, як правило, страждають від найбільш згубних наслідків зміни клімату, попри те, що розвинені країни несуть найбільшу відповідальність за глобальні викиди парникових газів і утворення інших шкідливих забруднювачів. Вже є чіткі свідчення впливу зміни клімату на захворювання, що передаються комарами. Навіть дуже незначне підвищення температури нині сприяє поширенню комарів в нових районах, де у людей відсутній імунітет до хвороб.

Зруйноване навколишнє середовище в менш розвинених країнах, як правило, веде до втрати великих хижих тварин. У результаті залишаються летючі миші, щури і комарі, ті самі види, які зазвичай передають людям зоонозні хвороби. Зменшення лісів посилює цю проблему, оскільки ці види починають конкурувати за меншу кількість ресурсів. Оскільки тваринам необхідно розширювати територію для пошуку їжі та місць для розмноження, вони змушені переселятися в населені райони і вступати в більш тісні контакти з людьми.

Таким чином, можна простежити, що з кожним роком глобальні пандемії інфекційних захворювань, з’являються саме через неправильне ставлення до навколишнього середовища.

В середньому нова хвороба з’являється кожні чотири місяці. Якщо глобальні проблеми навколишнього середовища, охорони здоров’я і розвитку не будуть вирішуватися комплексно, то нові захворювання продовжують виникати. Країни повинні віддати пріоритет зниження рівня споживання, ліквідації торговельно-економічної нерівності та створення стійких виробничих систем для людей і навколишнього середовища.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть