Екологія

Повітря в Бразилії стало надзвичайно сухим

За даними кліматичних супутників NASA кількість води в нижніх шарах атмосфери над басейном Амазонки за останні два десятки років різко впало з вини людини, що може призвести до того, що площа найбільших тропічних лісів світу різко скоротиться, повідомляє прес-служба Лабораторії реактивного руху агенції. Щоб охолоджувати себе в умовах постійно зростаючих температур, деревам доводиться активніше виділяти водяну пару через пори на листках. У ґрунті зайвої вологи немає, і, в кінцевому результаті, це призведе до того, що ліс більше не зможе підтримувати своє існування.

За поточними оцінками екологів, амазонські тропічні ліси займають близько 5,5 млн. кв. км. На їх частку доводиться близько 10% вуглецю, запасеного в усіх живих організмах землі і аналогічна кількість біомаси, виробленої кожен рік. Крім того, вони виробляють приблизно 6% від загального об’єму кисню, який виділяють всі фотосинтезувальні організми на Землі. Настільки серйозна роль цього регіону в житті планети змушує кліматологів і екологів невідривно стежити за його долею вже майже півстоліття. Для цього вони використовують кліматичні супутники, наземні метеорологічні станції та інші методики спостереження. Заміри останніх років серйозно змушують дослідників турбуватися про долю амазонських лісів.

З одного боку, вчених нещодавно почали хвилювати зростальні темпи вирубки лісів в Амазонії, які відновили своє зростання в минулому році після кількох десятиліть спаду. До того ж розрахунки кліматологів показують, що екваторіальні і тропічні лісові масиви Південної Америки в найближчі десятиліття стануть нестабільними з-за того, що кількість опадів знижується, а температури зростають. Це може призвести до їх повного зникнення вже до початку наступного століття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button