Головна / Здоров'я / Експерти склали рейтинг найкорисніших сніданків

Експерти склали рейтинг найкорисніших сніданків

Експерти з національного дослідницького центру «Здорове харчування» склали рейтинг найкорисніших сніданків. У ТОП-3 увійшли вівсянка, фрукти і білкові страви.

Перше місце посіла вівсяна каша, оскільки продукт містить бета-глюконати. Цей підвид клітковини є дуже корисним для людського організму. Бета-глюконати також добре підтримують почуття насиченості, що дозволить дочекатися обіду без перекусів. Проте фахівці не рекомендують зловживати цукром при приготуванні каші. Прихильникам здорового способу життя варто опинитися від готових каш в пакетиках, оскільки в них є велика кількість консервантів і підсилювачів смаку. Проте експерти не рекомендують щодня вживати вівсянку. Безліч досліджень підтвердило, що більш корисно міняти раціон. Це дозволить підтримувати організм у відмінному стані.

На другому місці розташувалися фрукти. Вчені довели, що їх вживання підтримує стабільну вагу і забезпечує організм необхідною кількістю клітковини і вітамінів. Однак слід віддати перевагу менш солодким фруктам, таких як яблука і груші. Дослідження показало, що люди, які їдять натуральний продукт на сніданок, більш схильні протягом дня вживати здорову їжу.

Третє місце дісталося білковим сніданкам. До них належать тваринні білки яйця, риба, рослинні – сочевиця і бобові. Такий сніданок не тільки дозволить підтримувати достатній рівень ситості, але і забезпечить організм необхідними поживними елементами. Однак тут також не варто акцентувати увагу на одному продукті. Все ж різноманітність сніданку є обов’язковим критерієм здорового харчування. У разі необхідності складання дієти краще звернутися до фахівця. Дієтолог допоможе підібрати оптимальний раціон, який в найкоротші терміни призведе до бажаного результату.