Здоров'я

Всього одна склянка газованої води на день здатна пошкодити пам’ять

Всього один газований напій в день може привести до пошкодження пам’яті у підлітків. Про це свідчать результати нового дослідження, проведеного американськими вченими.

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії виявили, що цукровмісні напої можуть впливати на здатність людей до навчання. Крім того, вони роблять молодь більш жорстокою і сприяють розвитку ожиріння.
foto_cikavosti_10.08.2014-013

Нова серія експериментів показала, що газована вода може погіршити активності мозку і здатність до запам’ятовування інформації.

Доктор Скотт Каноскі з Університету Південної Каліфорнії сказав: “Це не секрет, що рафіновані вуглеводи, особливо коли споживаються в безалкогольних та інших напоях, можуть сприяти порушенню обміну речовин. Проте наші результати показують, що вживання підсолоджених напоїв також шкодить мозку. В результаті, люди не пам’ятають важливу інформацію, принаймні, коли напої споживаються в надлишку в дитинстві і юнацтві”.

Читайте також: Газована вода вбиває

У дослідженні дорослим і молодим щурам давали щоденний доступ до цукровмісних напоїв, які мали такий ж вміст фруктози або сахарози, як і більшість безалкогольних напоїв.

З тестом на пізнавальні функції, який був проведений через місяць, дорослі особини впоралися так само, як і раніше, але у щурів-підлітків було зафіксовано погіршення результатів в тестах на здатність до навчання та здатності пам’яті.

У доповненні до погіршення пам’яті у підлітків споживання солодких напоїв призвело до запалення в гіпокампі – області мозку, яка контролює процеси навчання і пам’яті.

“Гіпокамп – критична область мозку для пам’яті. Вона особливо чутлива до впливу різних факторів зовнішнього середовища, у тому числі і продуктів з високим вмістом насичених жирів і обробленого цукру”.

Як показали раніше проведені дослідження, безалкогольні напої є основним джерелом цукру для дітей у віці від чотирьох до 18 років. Діти у віці до 10 років отримували з них 16%, але з віком цей показник збільшується до 30%.

В США дослідження показали, що діти і підлітки п’ють три рази більше безалкогольних напоїв, ніж їх батьки 20 років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button