Людина

Експерти з’ясували, чи впливає місяць на рівень злочинності

Довгий час існувала думка, що фази місяця впливають на кількість скоєних злодіянь. Експерти вирішили з’ясувати, чи є кореляція між повним мсяцем і підвищенням рівня злочинності.

В кримінологному дослідженні в трьох країнах дослідники з Нью-Йоркського університету перевірили, чи є «місячна гіпотеза», поширена в багатьох азіатських культурах, простим забобоном чи дійсністю. Команда хотіла дізнатися, чи відповідає повний місяць за піки вчинення злочинів. Для початку дослідники провели огляд літератури по впливу місяця на психіку людини, результати якого виявилися неоднозначними. Деякі джерела повідомляли про виявлення кримінальних випадків, пов’язаних з місячними фазами, а в інших їх взагалі не було.

Після цього вчені зайнялися вивченням поліцейських зведень з січня 2014 року по травень 2018 року в американському штаті Каліфорнія і спробували скоординувати їх з фазами місяця. Вони зробили досить несподіваний висновок. Згідно з аналізом, немає ніякого зв’язку між піками злочинності і повнею місяця. Принаймні, 40 опублікованих наукових праць у минулому вивчали подібний вплив супутника Землі на людей. Та досі не вдалося знайти передбачуваної кореляції між місячним впливом і неадекватною поведінкою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button