Людина

У компанії люди здаються симпатичнішими

Як правило, люди здаються набагато симпатичнішими, якщо вони є частиною групи. Такий висновок зробили психологи з Каліфорнійського університету в Сан -Дієго (США).

У компанії люди здаються симпатичнішими

Постійні глядачі американського серіалу «Як я зустрів вашу маму» вже чули про таке явище (його навали «ефект чирлідерш») від одного з героїв цього телешоу – в оточенні кількох друзів людина здається привабливішою. Але тепер каліфорнійські психологи підтвердили цю, здавалося б, жартівливу теорію. Виявилося, що люди усереднюють риси обличчя всіх учасників групи. Таким чином особа конкретної людини сприймається, як комплекс спільних рис, притаманних всій компанії. І може бути комусь не до вподоби, що його сприймають як щось середнє, але з точки зору привабливості це, навпаки, добре.

На думку психологів, усереднені риси обличчя є більш привабливими, адже в цьому випадку мозок підсвідомо залишає загальні привабливі риси і виключає непривабливі. У своїй роботі каліфорнійські психологи навіть перефразували Льва Толстого: «Всі красиві люди схожі один на одного, всі некрасиві люди непривабливі по-своєму».

Щоб перевірити вірність теорії, дослідники провели п’ять експериментів з більш ніж 130 студентами. Учасникам показали фотографії 100 осіб, і просили оцінити їх привабливість. У деяких випадках людина була на фотографії в компанії друзів. В інших випадках дослідники представляли фотознімок в урізаному вигляді – на ньому був лише один чоловік.

І всі учасники експерименту відзначили, що і чоловіки, і жінки виглядали більш привабливими на груповому знімку. Правда, груповий знімок дає лише невелику перевагу. Але, як жартують вчені, багатьом і така допомога буде не зайвою.

У ряді інших експериментів психологи виявили, що не обов’язково бути частиною групового портрета для підвищення привабливості. Такий же ефект дають колажі з фотознімків. Психологи використовували колажі з 4, 9 і 16 фотографій, і скрізь люди здавалися більш симпатичними, якщо були в «компанії».

Зараз вчені мають намір продовжити дослідження з вивчення механізмів цього феномена.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button