Здоров'я

Експерти: Цієї зими вакцина проти грипу буде ефективна лише на 20%

Експерти попереджають, що цієї зими вакцина проти грипу буде ефективною лише в 20% випадків. Як виявилося, штам H3N2 протягом останніх років сильно мутував, а розробкою нових методів боротьби з ним ніхто не займався.

Світові експерти стурбовані тим, що в умовах наближення зими від грипу постраждає більша кількість людей, ніж у попередні роки. Це відбудеться за постійної мутації небезпечного штаму вірусу H3N2, який раніше викликав справжню епідемію в Австралії. За словами фахівців, цієї зими вакцина проти грипу виявиться ефективною лише на 20%, так як протягом останніх років вчені не займалися вдосконаленням препарату для боротьби із захворюванням.

У минулому році дослідники Університету Пенсільванії зафіксували показники ефективності вакцини проти грипу на рівні 20-30%, і пояснили, що подібні препарати працюють за рахунок доставки очищених білків з зовнішнього шару вірусів мертвого грипу, який готує імунну систему для боротьби з новим вторгненням, але якщо вірус мутує, а вакцина не змінюється з урахуванням нових бактерій, то її дія в рази слабшає. Також експерти побоюються, що нинішня ситуація може виявитися смертельною для людей, як грип Гонконгу в 1968 році, в результаті якого загинули мільйон людей.

Вчені попереджають, що незважаючи на невтішні дані про 20% ефективності вакцини проти грипу, позитивний її вплив на організм все ж таки присутній, тому людям слід вчасно звертатися в медичні установи для одержання препарату. Фахівці нагадують, що в групі ризику залишаються літні люди та діти, прищеплювати яких необхідно в першу чергу.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button