Здоров'я

Нездорові відносини з їжею – результат роботи кишкових бактерій

Бактерії, що живуть в тілі людини, впливають на її настрій і харчову поведінку, такі результати встановили вчені. Саме вони можуть бути винні в ожирінні, пише News-Medical.net з посиланням на роботу Університету Каліфорнії, Університету Арізони і Університету Нью-Мексико.

foto_poradnica_12.09.2014-013_resized

Справа в наступному: бактеріям вигідно, щоб людина споживала певні продукти, адже в них містяться речовини, що допомагають бактеріям рости. Деякі воліють жир, деякі – цукор. І вони впливають на людину, вивільняючи сигнальні молекули в шлунково-кишковому тракті (ШКТ). Таким чином, деякі продукти викликають у нас особливо приємні відчуття. Мабуть, бактерії впливають на організм допомогою блукаючого нерва, який пов’язує 100 мільйонів нервових клітин в ШКТ з основою мозку.

Читайте також: У британській річці знайшли бактерії, проти яких безсилі антибіотики

ШКТ безпосередньо пов’язаний також з імунною, ендокринною та нервовою системами. Тому, наприклад, споживання пробіотиків з Lactobacillus casei покращує настрій. При цьому є дані про те, що розвиток пухлин обумовлено особливостями мікробіома (спільноти бактерій). Зокрема, це стосується раку шлунка. Але, як відомо, за добу можна значно змінити бактеріальний склад ШКТ, змінивши раціон харчування. Про те, що мікробіом пристосовується, говорить факт наявності у японців особливих бактерій, що переварють водорості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button