Технології

Подивіться, як європейський супутник гине в атмосфері над Антрактидою

Супутник Європейського космічного агентства «Еол», який вимірює показники вітру, помітили перед тим, як він зруйнувався в небі над Антарктидою.

Європейське космічне агентство (ЄКА) показало зображення новаторського космічного корабля, що визначає профіль вітру, перед його вогненним спуском в атмосферу.

Анімація створена на основі останніх восьми зображень, знятих космічним кораблем «Еол» (Aeolus). Комбіновані радіолокаційні зображення показують, як зонд почав падати, взаємодіючи з атмосферою Землі на навколо орбітальній швидкості. «Ці зображення — наше останнє прощання з місією, по якій ми всі сумуємо, але чия спадщина живе»,заявив Томмазо Паррінелло, менеджер місії Aeolus.

Кораль «Еол» названий на честь божественного правителя вітрів в грецькій міфології, і був першим супутником, який відстежував земні вітри і надавав дані для досліджень клімату і метеорології. Після загибелі він став першим космічним кораблем, який використовував залишкове паливо для поступового зниження і самоліквідації в атмосфері Землі.

Зображення надано: ЕКА

Кольори позначають інтенсивність радіолокаційних сигналів, відбитих від космічного корабля. Інститут Фраунгофера в Німеччині використовував радіолокаційну антену TIRA діаметром 34 м, щоб відстежувати «Еол» протягом приблизно чотирьох хвилин 28 серпня, незабаром після того, як космічний корабель отримав останній наказ знизити орбіту.

Потім атмосфера швидко потягла його на Землю, і через дві години він знову увійшов в атмосферу. За оцінками, згоріло близько 80% космічного корабля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button