Технології

Екзоскелетні черевики знижують навантаження на ноги і зменшують витрати енергії при ходьбі (відео)

Американські інженери розробили екзоскелетні черевики, які зменшує витрати енергії при ходьбі на 7 відсотків порівняно зі звичайним взуттям. Це перший пристрій подібного роду, який не вимагає використання зовнішнього джерела живлення. Система покладається на пружинно-храповий механізм, що повторює біомеханіку людини.

07-04-15-foto-600x338-1 (2)

Як пише IBTimes, механізм зменшує навантаження на литкові м’язи, накопичуючи еластичну тягу в пружині, розташованої паралельно сухожиллям п’яти. Новий пристрій розробили інженери з Університету Карнегі-Меллон під керівництвом Стівена Коллінза.

Стаття, присвячена розробці, була опублікована в журналі Nature.

Це перша відома мені робота, яка показує, що пасивна система здатна зменшити витрати енергії при ходьбі, — заявив розробник екзоскелетов Майкл Гольдфарб з Університету Вандербільта.

Способи підвищити ефективність ходьби почали шукати ще в дев’ятнадцятому столітті. Раніше схожі результати давали лише привідні пристрої або бігові протези.

Тільки за останні кілька років з’явилися пристрої, що зменшують витрати енергії при ходьбі, і першими були механізовані екзоскелети. Вони частково зняли навантаження з м’язів завдяки використанню зовнішнього штучного джерела енергії. Ми вирішили дізнатися, чи можна зменшити енергетичні витрати за допомогою немеханічного пристрою. Це щось на зразок внесення змін до структури тіла для підвищення його ефективності, — пояснив Коллінз.

Читайте також: М’який і легкий екзоскелет SEnS

Повідомляється, що екзоскелетні черевики можуть використовуватися не тільки здоровими людьми, але також тими, хто відчуває труднощі при ходьбі на одній нозі. Пристрій все ще перебуває в стадії прототипу, але його творці сподіваються, що в підсумку ідея виллється в комерційний продукт, який буде коштувати приблизно як пара лижних черевиків.

Натхнення: nlo-mir.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть