Технології

Розроблено “костюм ящірки”, що дозволяє повзати по стінах (відео)

Якщо ви коли-небудь хотіли відчути себе в шкурі Людини-павука, що вміє повзати по вертикальних поверхнях, тепер у вас є така можливість. Правда, в основі новітніх розробок вчених зі Стенфордського університету, швидше, лежать “прийоми”, запозичені у ящірок.

20-11-14-foto-cikavosti550x312-1

На опублікованому нижче відео відображено, як 70-кілограмовий учасник експерименту підіймається по майже двометрової скляній стіні за допомогою спеціальних липких рукавичок і взуття, розроблених американськими вченими.

[ads2] Елементи фантастичного костюма покриті матеріалом, на створення якого дослідників надихнуло вивчення здатності деяких видів ящірок забиратися на стрімкі стіни. Справа в тому, що на кожному квадтратном сантиметрі пальців гекона розташовано більше півтора мільйонів спеціальних щетинок. Кінець кожної з них поділяється на тисячу відгалужень. Саме вони дозволяють цим істотам ігнорувати силу тяжіння.

Читайте також: Технології Star Trek незабаром стануть реальністю

У той момент, коли ящірка притискає свою лапку до поверхні, починають діяти так звані “сили Ван-дер-Ваальса”, які на молекулярному рівні встановлюють міцні зв’язки між геконом і будь-якою поверхнею. Американці сподіваються, що їх технології незабаром будуть застосовуватися як в звичайному житті, так і в космічній і військовій галузях.

Натхнення: vesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button