Технології

Норвегія робить ставку на електричні літаки

Представники державного норвезького оператора аеропортів Avinor повідомляють, що вже в найближчі 20 років країна планує повністю перевести невеликі літаки, які здійснюють внутрішні короткі рейси, на електротягу, — розповів виданню AFP глава Avinor Даг Фальк-Петерсен.

Перехід планують здійснювати плавно: спочатку авіакомпанії почнуть тестувати літаки на біопаливі і почнуть застосовувати гібридні двигуни. Крім того, у 2025 році планується запуск невеликого комерційного внутрішнього рейсу, де буде використовуватися електролітак, здатний перевозити на борту до 19 осіб.

Поступово фахівці оцінять всі плюси і мінуси, вивчать «підводні камені» майбутнього переходу внутрішніх авіарейсів на електротягу, а потім почнуть плавно вводити обмеження і заборони на використання старих літаків.

Автори проекту впевнені, що перехід на електричні літаки позитивно вплине на екологічну обстановку Норвегії, скоротивши викиди парникових газів. Крім того, це дозволить зменшити витрати авіакомпаній.

Попередня дата вибрана не випадково — зараз немає двигунів, здатних підняти в повітря літак на 20-30 чоловік, поява подібних повітряних суден експерти прогнозують не раніше 2040 року — на ці прогнози Avinor і орієнтуються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button