Технології

Технології минулого в електроніці майбутнього

Останні дослідження показують, що незабаром на зміну кремнію може прийти “гібридна” версія германію, що зробить електроніку ще більш досконалою.

20-02-15-foto-600x407-1

Світ моди часто повертається до тенденцій давно минулих років. Однак виявилося, що і наука деколи теж не проти “згадати молодість”. Так, наприклад, в Університеті штату Огайо почалися роботи зі створення матеріалу, який міг би замінити кремній у електроніці. Найцікавіше, що основою для нового матеріалу став германій, який застосовувався ще в 40-х роках минулого століття при виготовленні транзисторів. Для цього співробітниками інституту була розроблена “гібридна” форма германію, що отримала назву германан. Заради справедливості варто сказати, що в якості перспективного матеріалу для мікросхем майбутнього розглядаються також силіцію і, звичайно ж, графен.

[ads2] Ще в 2013 році завдяки зусиллям лабораторії Голдберга вперше був отриманий лист германана товщиною всього в 1 атом. Стояло завдання створити варіацію германію, в якому інші атоми (не атоми германію) надавали б сполучну дію зверху і знизу листа. Отриманий матеріал повинен був передавати електрони приблизно в 10 разів краще кремнію, а також випромінювати і краще абсорбувати світло. Остання властивість необхідно для підвищення ефективності лазерів і світлодіодів.

Варто відзначити, що деяких успіхів у створенні нового суперматеріалу вже вдалося досягти. Так, наприклад, експерти змогли розібратися в природі даних зв’язків, а також навчитися налаштовувати електронну структуру нового матеріалу. Також стало можливим контрольоване зменшення / збільшення енергії, що ними вбирається.

20-02-15-foto-600x338-2

Зараз роботи ведуться над декількома формами германана, щоб зробити його застосування ефективним в різних сферах, де на даний момент застосовується кремній.

Читайте також: Як розвиватимуться комп’ютери в найближчі 100 років?

Примітно, що германан підійде не тільки для електроніки. Він також може виконувати роль “топологічного ізолятора”. При цьому електрика буде накопичуватися виключно на його контурах.

Поки матеріал існує лише в теорії, однак отримані дані говорять про те, що він цілком може бути хімічно стабільний.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button