Технології

В NASA створили крило літака, здатне змінюватися в польоті

Крило літака, яке здатне адаптуватися до умов польоту, розробили фахівці Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) і Массачусетського технологічного інституту. Як повідомив інтернет-портал MIT News, крило складено з сотень закріплених на каркасі трикутних елементів, які покриті тонким шаром полімеру. На відміну від крила традиційної конструкції з закрилками і елеронами, адаптивне крило може змінювати форму, пристосовуючись до різних умов польоту — зльоту і посадці, польоту на крейсерській швидкості і маневрування. Інженери розробили систему, яка автоматично реагує на умови польоту і змінює поверхню крила за допомогою вбудованих електродвигунів та кабелів.

Як зазначив портал MIT News, крило вийшло міцним, оскільки вкрите схожою на гуму полімером, а з іншого — набагато легше традиційного, виготовленого з металу і композитних матеріалів, що відкриває нові можливості при проектуванні літаків. Нове крило довжиною близько п’яти метрів уже пройшло випробування в аеродинамічній трубі NASA.

«Ці дослідження можуть забезпечити зниження витрат при виробництві та поліпшити експлуатаційні характеристики великих конструкцій», — навів MIT News думку співробітника дослідного центру корпорації Boeing Деніела Кемпбелла. На його думку, таке інженерне рішення могло б використовуватися і при створенні антен для космічних апаратів.

Кнопка «Наверх»