Різні цікавинки

Мерчендайзер – хто він?

http://www.experika.ua/job/work_merchandiser/Мерчендайзер – це людина, що займається розміщенням товарів на полицях магазинів та супермаркетів. Ця професія з’явилася в 1920-х роках в Америці. У нас ж перші мерчендайзери вийшли на роботу тільки наприкінці 1990-х – початку 2000-х років. Назва професії походить від англійського слова «merchandising» і розуміється як «планування і зростання збуту». Найчастіше мерчендайзером називають хлопця або дівчину, в обов’язки яких входить грамотне розміщення товарів на полицях супермаркетів з урахуванням основних правил маркетингу та просування товарів. Крім того, саме мерчендайзер повинен піклуватися про імідж магазину в очах споживачів.

Обов’язки мерчендайзера

Мерчендайзер повинен правильно розташувати товар, стежити за його асортиментом і при необхідності коректувати цінники. Це одночасно і творча і точна робота. На користь цього факту говорить те, що один товар може припадати пилом на полицях одного магазину і буквально «відлітати» з полиць іншого. Досягається це за рахунок правильного розміщення. Мерчендайзер – це людина з відкритим мисленням, який звертає пильну увагу навіть на, здавалося б, незначні деталі, оскільки саме вони найчастіше дають загальну картину продажів.

Дана професія є і вкрай відповідальною. Мерчендайзер несе відповідальність за цілісність упаковки товару на полицях, стежить за його терміном придатності, щоб прострочена продукція не потрапила в купівельну корзину, і імідж супермаркету не був зіпсований. Крім того, мерчендайзер повинен періодично обходити всі магазини на довіреній йому ділянці, де розміщений контрольований товар.

Він уважно відстежує ціни конкурентів, коригує цінники і виправляє неполадки фірмових стендів і стійок з викладенням асортиментної лінійки. Щодня в маршрут мерчендайзера включено від 5 до 10 торгових точок. В обов’язки цієї людини входять консультації продавцям, а якщо знадобиться, і покупцям про якості, склад продукту, його споживчі властивості. Він же приносить у магазин плакати, листівки та інші промо-матеріали.

В кінці дня мерчендайзер складає докладний звіт. Якщо він проявить себе як активний і надійний працівник, то він цілком може стати торговим представником, а потім і супервайзером у своїй компанії.

Вимоги до мерчендайзера

Як правило, великі компанії і торгові холдинги самі готують для себе кадри. Вони відбирають групу молодих, активних та виконавчих людей, яких відправляють на короткострокові курси підготовки. Деякі компанії запрошують тільки тих, хто вже має великий досвід роботи мерчендайзером. Якщо вас дійсно цікавить така не легка та цікава професія, завітайте на портал http://www.experika.ua/job/work_merchandiser/, де зможете ознайомитися з пропозиціями відповідної вакансії.

Основні вимоги до претендентів такі: вік від 20 до 30 років, комунікабельність, працездатність, стресостійкість, приємний зовнішній вигляд і здатність до навчання. Освіта претиндента може бути будь-якою, диплом університету для такої роботи не потрібний. Однак, вища освіта є запорукою швидкого просування по кар’єрних сходах і зростання заробітної плати. Якщо у претендента є водійські права, і він добре володіє будь-яким іноземною мовою, то він може вважати себе прийнятим на роботу.

Заробітна плата мерчендайзера без досвіду роботи складає близько 300-500 доларів. Однак, його активність і оволодіння професійними навичками скоро доведе його дохід до рівня в 1000 доларів на місяць.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button