Інтернет

ELLO – перша соціальна мережа, вільна від реклами

Нова соцмережа ELLO збирає під своє крило всіх тих, хто втомився від настирливої ??реклами і негативно відноситься до збору особистих даних в соціальних мережах. ELLO привернула до себе загальну увагу на тлі останніх подій, коли Facebook посилив вимоги до використання вигаданих імен.

foto_cikavvosti_30.09.2014-02-010_resized

”Соціальні мережі захоплені рекламодавцями. Кожен пост, кожен новий друг і кожна посилання, по якому ви пройшли, відстежується, записується і зберігається в базі даних. Рекламщики купують зібрані персональні дані, щоб “вивалити” на вас ще більше рекламної інформації. Фактично ви є продуктом, який купують і продають. Ми думаємо, що у соціальній мережі може бути краще застосування, – йдеться в маніфесті від ELLO. – Соціальна мережа повинна бути інструментом для розширення прав і можливостей, а не засобом обману, примусу і маніпуляції. Це точка взаємодії зі світом, простір для творчості і відчуття радості життя”.

Читайте також: Твіттер передбачить соціальні катаклізми

Багато функцій ELLO ще знаходяться на стадії бета-тестування і залишають відчуття незавершеності. Можна завантажувати контент, коментувати пости і згадувати інших людей, але поки відсутня новинна стрічка і зручна система сповіщень. Цікаво, що список людей, на яких ви підписані, можна розділити на ” друзів ” і ” шум ” на той випадок, якщо ви хочете когось додати в друзі, але не отримувати від нього новин. Єдиний недолік ELLO – реєстрація ” на запрошення ”, так що доведеться трохи почекати, перш ніж ви зможете випробувати новинку.

Але якщо не використовувати рекламу, то як нова соцмережа збирається заробляти на життя? ELLO планує запропонувати основні функції безкоштовно, а деякі преміум-доповнення будуть доступні за гроші. Поки ще рано говорити, чи зможе ця мережа потіснити таких гігантів, як Facebook і Twitter, але, без всякого сумніву, ELLO – свіжий погляд на те, якою може бути соціальна мережа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button