Різне

Особливості клімату на Шрі-Ланці

Клімат екваторіальної Шрі-Ланки сильно варіюється залежно від висоти над рівнем моря. На узбережжі постійно жарко і навіть дуже жарко, і термометр не сильно опускається, коли наступає ніч. В гірських районах центру острова, навпаки, клімат дуже помірний: в Нувара-Елія, де розташовані основні плантації цейлонського чаю, вечорами завжди прохолодно, а ночами холодно. Цікаво, що на самих чайних плантаціях дуже часто похмуро, а трохи нижче, в долині Канді, постійно світить сонце.

09-11-14-foto-cikavosti550x358-1

Для відпочинку на морських пляжах важливий один момент – необхідно уникнути приїзду під час мусону, коли на Шрі-Ланку обрушуються постійні післяобідні дощі, залишаючи сонцю час лише з ранку і до полудня. Сухий сезон на південно-західному узбережжі, в районі http://www.life-in-travels.ru/, яке, втім, має репутацію найбільш дощового на острові, триває з січня по березень. Північна частина країни (Джафна, Трінкомалі) з жовтня по січень схильна мусонам, втім, не щороку, а сухий сезон з безхмарним небом спостерігається тут з лютого по жовтень.

Море близько Шрі-Ланки тепле весь рік (+27 … + 28 ° С), проте в багатьох місцях дуже сильна і небезпечна течія. У будь-якому випадку не варто запливати далеко від пляжу. З квітня по вересень на східному березі острова море спокійне, а на західному, навпаки, спостерігаються сильні хвилі.

Якщо поїздка в Шрі-Ланку передбачає відвідини стародавніх столиць країни (Поллонарува, Сигірія), а також священного буддистського міста Канді, то ідеальним часом є лютий-березень.

Одяг

В основному знадобиться літньо-курортний набір, але для поїздок в долину Канді краще захопити кофтину або що-небудь схоже. При вході до храмів зазвичай прийнято знімати взуття.

Небезпеки

Є ризик заразитися малярією (протягом усього року і на всій території країни). Близько Трінкомалі в морі багато отруйних медуз, особливо в жовтні. На узбережжі після заходу сонця активні комарі.

Туристи

В Шрі-Ланці зберігається наплив туристів з інших країн, незважаючи на те, що на півночі острова проходить громадянська війна між сингалами і тамілами. Січень і лютий – пік сезону, грудень і березень також можна віднести до місяців, коли на острові багато іноземних гостей. Травень і червень – «порожні» місяці. З Європи в Шрі-Ланку приїжджає 60% туристів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button