Інтернет

Лазери дозволяють передавати інформацію в 1 000 разів швидше, ніж Ethernet

Дослідницька група з Університету Лідса та Університету Ноттінгема виявила спосіб передачі даних приблизно в тисячу разів швидше, ніж це можна зробити зі швидко працюючим Ethernet. Для цього вченим знадобилися терагерцові квантові каскадні лазери. Про це пишуть на сайті Університету Лідса.

Прорив вдалося зробити завдяки управлінню лазерами, що дозволяють передавати інформацію зі швидкістю приблизно 100 гігабітів у секунду, тоді як Ethernet робить це зі швидкістю 100 мегабітів в секунду.

Терагерцові квантові каскадні лазери відрізняються від інших типів лазерів тим, що вони випромінюють світло в терагерцовому діапазоні електромагнітного спектра. Цей тип лазерів широко застосовується в галузі спектроскопії, зокрема, при хімічному аналізі.

Щоб відправляти дані з такими швидкостями, які дозволяють терагерцові лазери, вони повинні модулюватися дуже швидко: включатися і вимикатися, тобто пульсувати, близько 100 мільярдів разів на секунду. Досі вчені не могли реалізувати це на практиці. Але дослідникам з Університету Лідса це вдалося, вони використовували комбіновану силу акустичних та світлових хвиль.

Джон Каннінгем, професор наноелектроніки в Лідсі, розповідає:

«В даний час система для модуляції квантового каскадного лазера приводиться в дію електричним приводом, але цей спосіб мав свої обмеження. За іронією долі, та ж електроніка, яка забезпечує модуляцію, зазвичай гальмує її швидкість. Механізм, який розробляється нами спирається на акустичні хвилі».

Замість використання зовнішньої електроніки команди дослідників з університету Лідса та Ноттінгема використовували акустичні хвилі для вібрації квантових ям всередині квантового каскадного лазера. Ці хвилі генерувалися при впливі імпульсу іншого лазера на алюмінієву плівку, що змушувало плівку розширюватися і стискатися, посилаючи механічну хвилю через квантовий каскадний лазер.

Тоні Кент, професор фізики в Ноттінгемі, додає:

«По суті, ми використовували акустичну хвилю, щоб «розворушити» складні електронні стани всередині квантового каскадного лазера, а це, в свою чергу, призводило до того, що його терагерцовий світловий потік змінювався акустичною хвилею».

Професор Каннінгем додав: «Ми не досягли ситуації, коли ми могли б зупинити або повністю запустити потік, але ми змогли контролювати світловіддачу на кілька відсотків, що вже є відмінним початком».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button