Людина

Емпатія допомагає розвивати творчі здібності у дітей

Дослідження показало, що навчання дітей за допомогою методу, який спонукає їх співчувати іншим, значно покращує творчі здібності.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Робота опублікована в журналі Improving Schools. Дослідження проводили вчені з Кембриджського університету (Велика Британія) за участю учнів дев’ятих класів у віці від 13 до 14 років з двох лондонських шкіл, що спеціалізуються на дизайні й технологіях.

Дітей розподілили на дві групи (перша група вчилася в одній школі, друга – в інший), кожна з яких на початку і кінці навчального року оцінювалася за параметрами креативності з використанням тесту творчого мислення Торанса. Протягом року перша група учнів навчалася за звичайною програмою, а друга відвідувала заняття, що охоплювали емпатичний аспект.

Так, хлопцям давали завдання на розробку проєкту допомоги хворим на астму дітям у віці шести років і молодше. Їм показували статистику смертності від цього захворювання в Великобританії, а також відео, на якому демонструвався напад астми у маленької дитини.

Цікаво, що на початку навчального року показник творчих здібностей в учнів з першої школи був вищим на 11 відсотків, ніж у другій. Однак під кінець року ситуація змінилася: в школі, де проходили заняття на емпатію, показник креативності став на 78 відсотків вище, ніж у хлопців з першої групи.

Крім того, більш творчий клас набрав більше балів і за такими показниками, як «емоційна виразність» (багата міміка, жвавість мови) і «неупередженість». Примітно, що емоційна виразність покращилася і у хлопчиків, які на початку року поводилися скоріше відповідно до гендерних стереотипів – більш стримано. В кінці року вони набрали на 64 відсотки більше за цією шкалою, ніж на початку, у дівчаток же на 62 відсотки збільшилися показники емпатійності.

Вчені вважають, що заохочення співчуття оточуючих може допомогти поліпшити не тільки творчі здібності дітей, а й розвинути у них більший інтерес до навчання і залученість в процес навчання.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button