Технології

Вчені перетворили одяг в батарейку

Вчені зі Швейцарської лабораторії матеріалознавства перетворили одяг в портативну батарейку. Для цього вони додали в тканину спеціальний люмінесцентний матеріал.

Image by Quinn Kampschroer from Pixabay

Дослідники пояснили, що потреби в електриці ростуть у міру збільшення кількості нових пристроїв. Більш того, більшість людей знаходяться в русі, тому постійно знаходяться в залежності від джерел живлення для зарядки своїх смартфонів, планшетів і ноутбуків. Тому вони представили рішення, при якому електрику може надходити від одягу користувача. За допомогою нового полімеру, який наноситься на текстильні волокна, куртки, футболки можуть перетворитися в мобільне джерело енергії.

Люмінесцентні матеріали вловлюють розсіяне навколишнє світло і передають його енергію на фактичний сонячний елемент, який потім перетворює світло в електричну енергію. Однак вони можуть бути тільки у вигляді жорстких компонентів і непридатні для використання в текстильній промисловості, оскільки не є гнучкими і не пропускають повітря і водяну пару. Міждисциплінарна дослідницька група змогла об’єднати кілька таких люмінесцентних матеріалів в полімер, який забезпечує гнучкість і повітропроникність.

«Причина, по якій ми вибрали саме цей полімер, полягає в тому, що ми здатні об’єднати два змішувальних люмінесцентних матеріали на нанорівні і дати їм можливість взаємодіяти один з одним. Звичайно, є й інші полімери, в які можна було б інтегрувати ці матеріали, але це привело б до їх агрегації, і, таким чином, виробництво енергії було б неможливо », — відзначають вчені.

Нові сонячні концентратори можна застосовувати для текстильних волокон, при цьому текстиль не стане крихким і не буде схильний до тріщин або накопичення водяної пари у вигляді поту. Концентратори сонячної енергії, що носяться на одяг, забезпечують величезну перевагу за постійного зростання попиту на енергію, особливо для портативних пристроїв.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»