Технології

Очистити повітря мегаполісу допоможе … одяг

Дизайнери з Голландії розробили незвичайне вбрання, яке найбільше нагадує комбінезон, зв’язаний з бавовни з додаванням синтетичних і мідних ниток. Електричні провідники, вплетені в тканину, забезпечують доступ до GPS, Wi-Fi і заодно допомагають очищати повітря.

Перша версія костюма була показана в Пекіні на виставці » Тижня дизайну ». » В Пекіні проблема забрудненості повітря завжди актуальна, — каже ідеолог і головний дизайнер проекту Борре Аккерсдік. — Сьогодні дуже популярні девайси, які можна носити, наприклад браслети або окуляри. Та ж ідея закладена в наш винахід. Ми думали про те, як інтегрувати електричні нитки і сенсори в одяг, а не просто наклеювати їх ».

foto_cikavosti_04.10.2014-010_resized

BB.Suit використовує технологію » холодної плазми », щоб створювати бульбашки чистого повітря. » Холодна плазма » — це технологія, яка дозволяє розділяти частинки в повітрі, — пояснюють творці. — В результаті пил та інші забруднюючі частки просто осідають на землю ». В костюм також вбудований датчик якості повітря, що розпізнає частки чадного газу, метану і пилу.

Читайте також: Створено одяг, який оголює тіло по мірі активності в соцмережах

Даний безпечний і функціональний одяг був створений більше як концепт, що дозволяє по-новому поглянути на вирішення проблеми забрудненості повітря в мегаполісах, ніж як продукт для продажу на масовому ринку. У сьогоднішній версії костюма BB.Suit використовуються тендітні деталі — сенсори і вбудований чіп, тому його не можна носити як звичайний одяг. » Поки ми не можемо продавати костюми, оскільки не вирішена проблема їх чистки, але це тільки перший крок «», — говорить головний дизайнер.

Мета створення BB.Suit — показати, як складне технологічне рішення може бути органічно інтегровано в одяг. Дизайнеру представляється майбутнє, в якому » розумний » одяг виявиться на піку моди, а вбудовані сенсори та чіпи стануть гнучкими і захищеними, так що їх можна буде використовувати навіть для створення повсякденного гардероба.

Натхнення: innoros.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть