Головна / Людина / Фахівці розповіли, як безсоння діє на мозок

Фахівці розповіли, як безсоння діє на мозок

Фахівцям у галузі охорони здоров’я вже давно знають, що люди, схильні до безсоння, мають більш високий ризик розвитку депресії, тривоги і проблем з настроєм. Але тепер китайські вчені знайшли причину цього явища, так як нове дослідження показало, що нестача сну деформує ділянку мозку, пов’язану з емоціями.

96bc42887a1c6e765279af060c5a4a3e

Фахівці використовували високотехнологічні сканери, щоб вивчити мозок 23 людей з важким безсонням. Всі учасники мали проблеми зі сном, принаймні, протягом місяця. Зображення, отримані за допомогою сканерів, піддалися порівнянню з зображеннями мозку 30 здорових людей. Експерти виявили суттєві відмінності в білій речовині – так званій «електропроводці» мозку – яка з’єднує різні частини головного мозку.

Пацієнти, які страждали від нестачі сну, мали ознаки ушкодження білої речовини по всьому мозку, але найбільшою мірою на правій стороні – тієї частини, яка регулює емоції. Було також встановлено, що мозолисте тіло – ділянку мозку, що з’єднує праву і ліву півкулі – не працювала належним чином у людей з безсонням. Більше того, у цих пацієнтів також була значно знижена цілісність білої речовини в таламусі, який регулює свідомість. Дослідники також спостерігали у пацієнтів з безсонням втрату мієлінової оболонки – захисного покриття навколо нервових волокон головного мозку. Всі ці зміни можуть значною мірою впливати на емоції людини і бути причиною пригніченого настрою, кажуть фахівці.

Експерти відзначають, що отримані результати є вкрай важливими, так як на сьогоднішній день безсоння є надзвичайно поширеним розладом.

Натхнення: healthvesti.com