Людина

Здатність піднімати тяжкості може продовжити життя

Дослідження, представлене на EuroPrevent-2019, щорічному конгресі Європейського товариства кардіологів, доводить позитивний вплив на тривалість життя збільшення м’язової маси. Однак не всі способи підняття тяжкості, попереджають експерти, однаково корисні.

Фахівці бразильської Клініки лікувальної фізкультури CLINIMEX залучили до експерименту, який з 2001 по 2016 рік, 3878 спортсменів у віці 41-85 років, з них 68% – чоловіки, 5% – учасники старше 80 років. Добровольці проходили тести на максимальну м’язову силу з використанням вправ у вертикальному ряду. Найбільше значення, досягнуту після 2-3 спроб збільшення навантаження, вважалося максимальним показником потужності на кілограм маси тіла.

Показник для жінок становив 1,4 Вт/кг, а для чоловіків – 2,5 Вт/кг В учасників експерименту, які мали максимальну м’язову силу вище середньої для своєї статі, спостерігалася краща виживаність. Як зазначив автор дослідження Клаудіо Ґіл Араужо, його робота доводить, що люди з більшою м’язовою силою мають тенденцію жити довше. Професор рекомендує лікарям-кардіологам «подумати про вимірювання м’язової сили у своїх пацієнтів і радити їм більше силових тренувань». Для досягнення оптимальних результатів при виконанні вправ людина повинна вийти за рамки типових для себе занять і додати до них швидкість і збільшити навантаження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button