Здоров'я

Як приймати валеріанку

Щоб заспокоїтися в стресовій ситуації, багато людей хапаэться за екстракт валеріани, не підозрюючи при цьому, що приймають її неправильно. Які тонкощі прийому цього засобу існують?

Как принимать валерьянку?

Найчастіше екстракт валеріани в наших аптеках можна зустріти у вигляді таблеток або настоянки. Це дуже популярний заспокійливий засіб, оскільки має рослинне походження, має мінімум протипоказань.

Серед показань до застосування препарату не тільки нервове збудження, але і головний біль, безсоння та проблеми з засипанням, функціональні розлади серцево-судинної системи, спазми шлунково-кишкового тракту, вегетосудинна дистонія. Серед протипоказань – підвищена чутливість до складових препарату, а також валеріанку не рекомендується приймати при вагітності, давати дітям до трьох років.

Лікарі не вважають валеріанку скородопоміжним засобом. Для того щоб спостерігати ефект прийому препарату, її рекомендується приймати курсом. Валеріана має властивість накопичуватися в організмі, таким чином, якщо ви прогнозуєте настання стресової ситуації (складні іспити тощо), можна поприймати валер’янку в невеликій дозі приблизно за два тижні до події.

З валеріаною варто бути обережніше, оскільки вона справляє враження практично безпечного препарату, та й ціна дуже доступна. Валеріана м’яко і ефективно допомагає боротися з безсонням, дратівливістю, побутовим стресом. Саме тому багато готові приймати валеріанку без консультації з лікарем, але такий прийом будь-якого препарату загрожує передозуванням. І хоча передозування препарату не смертельне, воно викличе помітну загальмованість, сонливість, які завадять вести нормальний спосіб життя, працювати.

Порада: треба відзначити, що валеріана використовується при виробництві деяких дорогих заспокійливих засобів. Не дайте себе обдурити перед покупкою дорогого імпортного засобу, який рекламується як «натуральний», «на рослинній сировині», уважно прочитайте його склад! Якщо ж у списку інгредієнтів дорогого ліку міститься найбільше валеріани або пустирника, краще придбати екстракти цих трав (у вигляді настоянки або таблеток) за більш доступною ціною.

Увага! Перед тим як приймати будь-які лікарські засоби, обов’язково порадьтеся з лікарем!

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»