Технології

Створено першу «зелену» сталь без викопного палива

Шведська компанія SSAB виготовила першу сталь, для якої не потрібні корисні копалини.

Шведська компанія SSAB перша у світі створила й організувала постачання «зеленої» сталі, при виробництві якої не потрібна викопна сировина. Її зробили з зеленого водню замість вугілля і коксу.

Під час процесу гібридизації компанія використовувала в вигляді відновника водень, а традиційну доменну піч замінили на електродугову.

У компанії з побоюванням ставляться до терміна «зелений», через те, що немає офіційного визначення або стандартів, під які можна було б підігнати виробництво. Тому нова сталь маркується як створена без використання викопного палива. При виробництві такої стали немає викидів CO2.

Отриманий метал має точно таку ж якість, як і звичайна сталь, але ціна при цьому вище. Партію поставили компанії Volvo: її планується використовувати для виробництва електромобілів. Умови угоди поки не розкриті, тому вартість нового виду стали невідома.

У SSAB заявили, що планують розпочати масштабне виробництво своєї стали у 2026 році, а до 2045 року повністю виключити викопне паливо з циклу свого виробництва.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button