Різні цікавинки

Фільтр пакети для чаю – винахід століття

filtr-pakety-dlya-chaya_250Заварювати чай у спеціальних пакетиках з шовку вперше стали в одному з Нью- Йоркських ресторанів в далекому 1908 році. Відбулася ця подія абсолютно випадково. З метою економії і простоти упаковки торговец чаєм Томас Салліван упакував свій чай в спеціально пошиті для цього пакетики з шовку. В результаті, чи відвідувачі не розібралися, або адміністратори вирішили поекспериментувати, але факт залишається фактом – відвідувачі ресторану стали заварювати чай прямо в шовкових пакетиках. Саме 1908 можна вважати датою, коли народилися сучасні пакетики для чая. Правда, потрібно обмовитися і згадати, що ще в VIII столітті в Китаї був описаний спосіб заварювання чаю в імпровізованому пакетику. Але широкого поширення він так і не отримав.

Фільтр пакети для чаю – інновація, яка перевернула чайну індустрію

У 20 -х роках минулого століття один з інженерів компанії з виробництва паперу на ім’я Фей Осборн вирішив удосконалити фільтр пакети для чаю. Він почав пошуки відповідного сорту паперу, який був б дешевшим від тканин, простішим в обробці і при цьому чудово переносив намокання. Після довгих досліджень і пошуків Осборн зупинився на папері з манільської коноплі. Насправді рослина це зовсім не відноситься до роду конопель, а скоріше родич банана, але не в цьому справа. Папір з Маніли задовільняв всім необхідним вимогам.

У середині 30 -х років вже була сконструйована машина, яка виробляла не окремі аркуші паперу, а цілі рулони. До кінця 30 -х паперові фільтр пакети для чаю стали поступово витісняти з ринку тканинні. Друга світова дещо загальмувала роботу Осборна, оскільки маніла була визнана стратегічною сировиною і виробництво чайних пакетиків з неї стало неможливим. Але заповзятливий інженер не здався і став шукати нові способи виробництва паперу. У сорок другому році він винайшов віскозне полотно для заварювання чаю, в якому взагалі не було маніли. А через два роки знайшов спосіб закріплювати краї пакетика високотемпературною спайкою. З цього моменту чайні пакетики стали незмінним атрибутом більшості чаювань у світі.

Британці не були б британцями, якби не поставилися до новинки з усією притаманною їм консервативністю і обережністю. Майже півстоліття вона приживалась у Великобританії, але все ж прижилася, та ще й як. На сьогоднішній день жителі Великобританії випивають в день майже 165 мільйонів чашок чаю. Тільки 2 % з цього неймовірної кількості заварюється не в фільтр-пакетиках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button