Різне

Переваги та типорозміри ОСБ

Багатьох власників заміських ділянок, квартир та індивідуальних будинків цікавить недорогий і якісний матеріал, придатний для того, щоб відремонтувати приміщення, облицювати будову, або побудувати каркасний дачний будиночок в максимально короткі терміни.

В даний час досить популярним став відносно новий вид покриття – ОСБ плита, розміри якої дозволяють без особливих витрат покрити досить велику площу рівним шаром і відразу ж проводити по ньому зовнішню обробку. Окрім того, з плити ОСБ, які ви можете купити http://viyar.kiev.ua/ у компанії “Віяр”, можна виробляти і м’кі меблі.

13-01-15-foto-600x407-1

Переваги плит ОСБ

ОСБ – це продукт, який приходить на зміну популярному раніше матеріалу ДСП і багато в чому нагадує свого попередника. Однак застосування більш досконалої технології виробництва, яка передбачає використання певного виду та розміру деревної тріски і в особливий спосіб її вкладання (три взаємно-перпендикулярних шари), дозволяє отримати досить важливі переваги:

  1. Велика міцність і пружність. Зовнішні шари тріски, орієнтовані уздовж головної осі плити, і внутрішній шар, перпендикулярний їм, утворюють єдиний конструктив з поліпшеними характеристиками;
  2. Вологостійкість. Забезпечується за допомогою поліпшених модифікацій смол як заповнювача і сполучного елемента;
  3. Зручність обробки. Розміри ОСБ плит і їх форма однакові, тому цими плитами дуже просто закрити і вирівняти поверхню будь-яких розмірів. Крім того, вони чудово ріжуться будь-яким ручним або електричним інструментом;
  4. Низька ціна. Вартість найбільш популярною плити ОСБ знаходиться в районі 150 рублів за квадратний метр.

Які розміри плит ОСБ існують?

Залежно від експлуатаційних властивостей, які визначаються застосовуваною сировиною і способом виробництва, ОСБ плити діляться на чотири класи. Вони позначаються поєднанням букв OSB і відповідного номера. Найбільш популярними є плити стандарту OSB-3, які завдяки більш високій вологостійкості, мають найширшу сферу застосування.

На відміну від ДСП панелей, єдиного узгодженого стандарту на розмір листа ОСБ не існує. Тому виробники випускають різні види плит як за співвідношенням ширини і довжини, так і по товщині.

Історично склалося, що перші орієнтоване-стружкові плити були створені в країнах Північної Америки і лише дещо пізніше з’явилися і по наш бік океану. Це зумовило поділ виробів, що випускаються на американський та європейський варіанти, кожен з яких має свої традиційні розміри і спосіб обробки поверхні. Найчастіше зустрічаються такі типи плит:

  • 2440х1220 мм. Це найпопулярніший розмір для американської продукції. Найбільш відомі бренди, що поставляються: Norbord, Arbec, Grant та інші;
  • 2500х1250 мм. Її європейський аналог, який виробляється компаніями Glunz, Kronospan, Bolderaja тощо;
  • 2440 х 590 мм. Досить корисний різновид американської плити зі шпунтованими краями, вживана найчастіше для влаштування основи для підлог (Norbord).
  • Крім найбільш ходових, зустрічаються і нестандартні варіанти плит. Наприклад, австрійський виробник Kronospan випускає листи ОСБ 2800 х 1250 мм, а бельгійська Norbord NV – 1200 х 2700 мм.

Кілька слів про третій розмірі – товщини. У продажу зустрічаються плити товщиною від 6 до 40 мм. Найбільш затребуваними є такі розміри:

  • 6 мм, 9 мм – для чорнової підлоги, пакування та інших конструкцій, не піддаються великим навантаженням;12 мм – влаштування суцільної основи для покрівельних покриттів, внутрішні перегородки;
  • 15 мм, 18 мм, 22 мм, 25 мм – влаштування підлог, зовнішня обшивка будівель. Товщина ОСБ на підлогу вибирається залежно від відстані між лагами, на які проводиться укладання плит – 15-18 мм при кроці до півметра, 18 мм – 22 мм – до 60 см, і 25 мм – при великих відстанях.

Необхідно окремо згадати, що ОСБ провідних виробників підпорядковується досить жорстким стандартам на можливе відхилення розмірів кожної одиниці продукції від заданих значень.

Наприклад, для плит OSB-3 американські стандарти CSA0437 і CSA0325 встановлюють максимальний допуск по товщині в 0,3 мм, а за лінійними розмірами – не більше 3 мм. Така точність виробництва гарантує відсутність зазорів і нерівностей при монтажі покриттів великої площі.

Як поставляються ОСБ плити

ОСБ плити можна купувати як розсипом (якщо їх кількість невелика), так і пачками. Зазвичай при покупці великої кількості матеріалу, починаючи від однієї пачки, ціна ОСБ плити стає помітно нижче, ніж для одиничної кількості. Тому при великих обсягах будівництва бажано підібрати необхідний розмір і товщину, виходячи з конструктивних вимог і оптимізації вартості всієї партії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button