Різні цікавинки

Як зробити доріжки на дачі

Доріжки на дачі і в саду – це не тільки безсумнівна користь і зручність, але і свіжі рішення в ландшафтному дизайні. Якщо, звичайно, у вас вистачить фантазії і навичок з фантазією підійти до такого, здавалося б, прозаїчного елементу, як доріжка.

11-02-15-foto-600x398-2

Перше, що вам необхідно зробити перед вкладанням доріжок – це розмежувати свою ділянку по секторах і намалювати план. Визначтеся, де у вас буде город, де сад, де зона відпочинку і місце для ігор. Після прокладки доріжок поміняти що-небудь буде вже складніше. Далі з’ясуйте, який грунт у вас в саду, на якій глибині пролягають грунтові води, тому що від цього безпосередньо залежатиме вибір матеріалу для доріжок і подушки під ними. Врахуйте клімат, в якому ви проживаєте, якщо у вас часто йдуть дощі і тумани, то укладати на доріжках кахель або гладку тротуарну плитку – верх нерозсудливості.

Другим етапом слід вибрати матеріал, з якого ви будете робити доріжку. Найдорожчий і престижний – це, звичайно, тротуарна плитка, однак, по кишені вона не всім. Ще один недешевий варіант – доріжки з дерева, натурального або штучного. Такі доріжки зазвичай викладають або з дощок, або чурбачками, колоритно, але не настільки практично. Доріжки з природного каменю користуються також великим попитом, хоч ціна на них і велика, до того ж викладання подібної доріжки досить трудомістке. Найміцніші та довговічні доріжки – залиті бетоном, або з бетонних плит. Плюс до такої естетики варто подбати про забір дощової води з допомогою каністр та бочок для саду, в яких буде накопичуватися живильна волога для подальшого зрошування.

Перед тим як приступати до укладання доріжок, необхідно провести підготовчі роботи. Для початку прокопати неглибокі траншеї по ширині майбутніх доріжок, а краще з запасом на бордюр. Ширини не шкодуйте, вам повинно бути зручно ходити по доріжках просто так, з речами або відрами з водою, щоб можна було провезти візок або газонокосарку, дитина могла б проїхати на велосипеді. Одним словом, думайте про власні зручності, а не про втрачені сантиметри.

Глибина траншеї залежить від матеріалу, з якого ви будете робити доріжки. Пам’ятайте, що поверхня доріжки повинна бути трохи вище рівня землі. У кожного з кінців траншеї увіткніть по штирю, між ними натягніть мотузку – за цими орієнтирам ви будете укладати доріжку. На основу траншеї вистеліть гідроізоляційний матеріал – плівку (або її аналог). Потім засипте траншею піском. Верхній шар суміш цементу і піску (не цементного розчину!) – всього декілька сантиметрів. Це подушка для тротуарної плитки. Для дерев’яних настилів можна зробити подушку з дрібного щебеню, для дерев’яних чурбачков – пісочну.

11-02-15-foto-600x775-1

Тротуарну плитку слід укладати в шаховому порядку, рівняючи за рівнем і кожну плитку простукуючи киянкою. Після укладання усі щілини необхідно ретельно засипати піском. Через кілька днів активного користування доріжкою, пролийте її водою, щоб цементна суміш схопилася – після просихання доріжка буде готова. Доріжки з бетонних плит укладають аналогічним чином. Природний камінь укладається також на подушку з піску та цементу.

Дерев’яні дошки укладаються на подушку з дрібного щебеню, а якщо грунт глинистий, то можна відразу на землю і сколочується між собою для надійності. Якщо ж ви вирішили зробити доріжку з чурбачків, то розпиляєте колоду на однакові по висоті кола. Траншею засипте піском – на 5-7 см, ретельно утрамбуйте його і починайте викладати чурбачки. По завершенню укладання всі порожнини засипте піском.

Якщо ви вирішили залити суцільну бетонну доріжку, то також викопайте траншею, встановіть маячки, змонтуйте опалубку. Вниз засипте шар піску з гравієм – 5-10 см і щільно утрамбовуйте кілька днів. Після цього готуєте бетон, суміш цементу і піску, і заливаєте доріжки, розрівнюючи їх. Через 5 днів після повного висихання цементу можна прибрати опалубку і зробити бордюри.

Красиві та зручні доріжки з вірно обраного матеріалу не тільки нададуть доступ до ваших грядок в будь-яку погоду, але і прикрасять вашу ділянку.

http://youtu.be/XYAPA-tiGo4


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button