Здоров'я

Фітнес захищає серце не гірше ліків

Фітнес захищає серце не гірше ліків Статистичне порівняння фізкультури і препаратів відносно деяких серцево-судинних розладів показало, що в порівнянні з ліками вправи не меншою, але більшою мірою зменшують імовірність передчасної смерті «від серця».

Скажимо банальщину: фізична активність для здоров’я корисна; вона знижує ймовірність появи самих різних недуг; особливо це стосується хвороб серцево-судинної системи. Однак часто люди думають, що раз справа дійшла до хворого серця, то краще користуватися ліками, з якими фізкультура по ефективності ніяк не може зрівнятися. Але чи так це? У всякому разі робіт, в яких порівнювалася б користь від відповідних препаратів та фітнесу, дуже мало.

До такого роду уніків відноситься дослідження Хусейна Насаї з Лондонської школи економіки (Велика Британія) і Джона Іоаннідіса зі Стенфорда (США), результати якого опублікувані British Medical Journal.

Автори роботи приходять до досить цікавого висновку: регулярні фізичні вправу не менш ефективні в запобіганні серцево-судинних хвороб, ніж жменя піґулків. Вчені проаналізували, як часто трапляється передчасна смерть при вторинній профілактиці коронарної недостатності, відновлення після інсульту, лікуванні серцевої недостатності і профілактиці діабету. При кожному з цих станів хворий приймає якісь ліки і виконує комплекси вправ, тобто по ймовірності смертельного результату можна оцінити користь того та іншого. І якщо у вас схожі проблеми і ви горите бажанням придбати спортивний інвертар, тоді выбирай товари для активного способу життя у G-Sport.

Тут слід зауважити, що робота була метааналітична: порівнювалися результати 305 клінічних досліджень, в яких брали участь понад 300 тис. осіб. У двох випадках – при вторинній профілактиці коронарних розладів і спробах запобігти діабету – між фізичними вправами і ліками не виявлено ніякої статистично значущої різниці. Для інсультників фітнес показав себе навіть більш ефективним, а от для людей із серцевою недостатністю діуретики були більш корисні, ніж фізична активність і всі інші препарати.

З іншого боку, автори підкреслюють, що досліджень про вплив фізкультури на стан сердечників значно менше, ніж робіт, присвячених лікам. У силу цього позитивний ефект від фітнесу при такому метааналізі може бути занижений.

Втім, наскільки б благотворним не був вплив фізичних вправ на серце (і метаболізм – не забуватимемо про діабет), істина, швидше за все, в підсумку виявиться посередині. У тому сенсі, що для лікування таких захворювань потрібно розробляти комплексну терапію, яка включала б і ліки, і фізкультуру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button