Людина

«Ґрог» давніх скандинавів повернули до життя

Американські вчені з’ясували, що стародавні скандинави пили алкогольний напій на зразок ґрогу. Дослідники також встановили, що за тсячу років до нашої ери нащадки нинішніх шведів і датчан вже полюбили вино.

grog_recept_resized

Співробітники музею археології та антропології при Пенсільванському університеті вивчили органічні останки в декількох місцях розкопок у Данії та Швеції. Так, у Данії вчені досліджували три поховання стародавніх воїнів і жерців, а також відвідали з цією метою шведський острів Ґотланд в Балтійському морі.

У результаті дослідники з’ясували, що напій, схожий на сучасний ґрог, жителі Скандинавії робили ще приблизно за 1,5 тис. років до нашої ери. Хімічний аналіз допоміг встановити, що до складу «ґрогу» входили мед, два види журавлини, деревій, ялівець, березова смола, злаки – пшениця, ячмінь, жито – і деякі інші інгредієнти. Судячи з усього, в основі технології стародавнього «ґрогу» лежало бродіння меду, ягід і злаків. Одержаний напій вживали не тільки для того, щоб захмеліти, але і в медичних цілях.

Ведучий керівник даного дослідження доктор Патрік Макґоверн відзначає, що схожий на стародавній ґрог напій скандинавські фермери виробляють і сьогодні. За допомогою вченого американська пивоварня Dogfish Head Craft Brewery змогла відтворити цей напій, використовуючи пшеницю, ягоди, мед і трави.

Хімічний аналіз знайдених на місці розкопок судин також допоміг вченим встановити, що стародавні скандинави були варварами, тому що пили один лише ґрог. Їм вже було цікаво і вино, яке вони імпортували з південної та центральної Європи приблизно за 1,1 тисячі років до нашої ери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button