Людина

Дослідження визначило, що немає нічого солодшого від голосу, схожого на власний

Ви коли-небудь помічали, що ваші найкращі друзі розмовляють однаково? У ході нового дослідження Університету Британської Колумбії з’ясувалося, що ми вибиираємо голоси, які схожі на наші власні, тому що вони дають заспокійливе почуття спільності і соціальної приналежності.

Хоча попередні роботи показали, що ми воліємо голоси, які звучать так, ніби вони належать маленьким жінкам або великим чоловікам, нове дослідження, опубліковане в журналі PLOS ONE, визначає цілий ряд інших акустичних сигналів, що є для нас привабливими.

holos_liudyny_450

“Голос – дивно гнучкий інструмент, який ми використовуємо для побудови нашої особистості, – говорить провідний автор Моллі Бабель, професор кафедри лінгвістики. – Дуже небагато його параметрів є незмінними, тому ми подумали, що наші переваги мають стосуватися не тільки фігури і розмірів людини”.

Читайте також: Голос чоловіка видає його силу та агресію

Крім виявленої надзвичайної привабливості діалекту власного регіону людини, визначено основні ґендерні відмінності. Виявлено, що перевага віддається чоловікам з короткою середньою довжиною слів і більш “широким” голосом. Це підтверджує результати попередніх досліджень.

Серед жінок явна перевага віддається голосам з придихом, як, наприклад, у Мерілін Монро. Дослідники говорять, що чарівність придихання, яке зазвичай характерно для більш молодих і тонких голосових зв’язок, пов’язано з культурною одержимістю молодістю і здоров’ям. Скрипучий голос може означати, що людина застудилася, втомилася або регулярно палить.

Як зазначає Бабель, отримані висновки показують, що наші переваги голосів пов’язані не тільки з розміром людини і пошуком пари, але і з входженням в нашу соціальну групу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button